Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hova tanuljak tovább, mint...

Hova tanuljak tovább, mint programfejlesztő informatikus? Mennyire lesz nehéz?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és a programozás alapjait tanulom. Melyik egyetemen lehet jobban megtanulni? ELTE v. SZTE? ÉS egyetemen megtanítanak rendesen, amivel lehet rendes állást szerezni, mert egy picit félek az egésztől, mert még csak C++-ban érettségi feladatokat csináltam és egy két egyetemi zh-t. Vélemények?

2015. júl. 31. 15:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Biztos jó az SZTE is, esetleg ha Szeged környéki vagy, szóba jöhet. Azért én az ELTE, BME közül valamelyiket ajánlanám, utóbbi nyilván nem progterv, de "programfejlesztő informatikus" lehetsz ott is (továbbiakban inkább fejlesztő). Arrafelé mérnökképzés folyik, azt meg, hogy neked melyik jönne be inkább, nem tudhatom. Mindkét helyen sok a matek (ELTE-n talán több, de nem annyi, mint régen), BME-n van fizika is. Azt meg ne hidd el senkinek, hogy BME-n csak bitmágiáról meg mikrokontrollerekről fogsz tanulni, mert mindenhol igaz, hogy tőled nagyban függ a dolog, nem az előadásanyagból lesz állásod (azért sokat segít a szemléleteden, csomó olyan dolgot tanulsz majd, aminek magadtól felé sem néznél, az egyetem inkább ezért van, nem azért hogy megtanítson programozni.). Szakiránytól is függ a dolog, ilyet ELTE-n hamarabb kell választani. Fejlesztő bármelyik helyen tanulhat a három közül, és akkor még nagyon általánosan fogalmaztam.
2015. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
ELTE-re menj mindenképpen. Többi egyetem nem ér semmit. Mondjuk ELTE-n is vért fogsz izzadni, és egyetemen amúgy nem sokat tanítanak, csak a diploma miatt kel. Programozni önszorgalomból fogsz megtanulni, vagy munkahelyen ha felvesznek.
2015. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

"Többi egyetem nem ér semmit."


?

2015. júl. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
#3 Magyarul mondva nulla az oktatási színvonal.
2015. júl. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
Igazából minden egyetem el van maradva, szóval fölösleges az ELTE seggét nyalni. Programozni senki sem tanul meg az egyetemen. Akár az ELTE-n tanulsz, akár nem. Az SZTE pedig gyakorlat orientáltabb, szóval én azt választanám a kettő közül.
2015. júl. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Egyetemre csak a papír miatt menj, ne amiatt, hogy ott megtanulsz programozni, mert nem fogsz. Ha nincs önszorgalmad, akkor nem fog érni semmit. Annyi, hogy az egyetem az alapokat jól rendbe teszi, de amit ott tanulsz, hát abból nem fogsz megélni. Nem azt mondom, hogy nem tanulsz hasznos dolgokat, mert fogsz tanulni mesterséges intelligenciát, neurális hálókat, szoftverarchitektúrát és projektmenedzsmentet, ami nagyon jól jön, de az egyetemek technológiák terén nem állnak valami fényesen. Például nem fogsz olyan dolgokat tanulni, mint például Java EE, ASP-dot-net (köszi GYK), PL/SQL (na jó, a Debreceni Egyetemen tanultam PL/SQL-t), Transact-SQL stb. Szóval amit a munkáltatók szeretnek. Ezekre, mikor időd van, mozdulj rá. Ha eszed van, már az egyetemi legelső félévedben elmész gyakornokként dolgozni egy céghez, de azt se a pénz miatt tedd, mert nem fogsz jó fizetést kapni (Debrecenben az átlag gyakornokként 800 bruttó/óra). Fontos, hogy mire kikerülsz, azért legyen valami az önéletrajzodban, mert tapasztalat nélkül veszett nehéz dolgod lesz. Na meg amúgy is, céges környezetben tudsz csak ráérezni a csapatmunka szépségeire.
2015. júl. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) még csak 2 év múlva megyek egyetemre, és nem is az iskolába tanultam a programozást hanem magántanárnál, ahova itthon készültem fel, sokat gyakoroltam és az emelt infó érettségi is megvan. Szorgalommal nem lesz baj, csak hogyan tanuljam egyedül otthon? Vannak olyan oldalak amik segítenek ha elakadok, vagy megmondják hogy ezt így kell csinálni?
2015. aug. 1. 02:14
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha konkrét dologban elakadsz akkor stackoverflow.com .

Tanulni pedig könyvekből, interneten felelhető dolgokból, mások által írt forráskód olvasásból lehet.

Illetve ha felrakod valahova a feladat megoldásaid , bizonyára itt is adnak azzal kapcsolatos javaslatot mi jó benne és min lehetne javítani.

2015. aug. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
hát először is remélem, hogy megérted az angol szöveget, ha nem akkor azt kell előbb tanulni. mert ha elakadsz akkor a stackoverflow nevű oldalon tuti már feltette vki azt a kérdést amire neked szükséged van és ott válaszokat találsz.
2015. aug. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#2 Mert az ELTE-n a töménytelen mennyiségű matek a tényleges programozással szemben biztos nagyon hasznos lesz fejlesztőként. Azért alaptalan marhaságot ne állíts, látszik, hogy nem sok tapasztalatod van a témában.
2015. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!