Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hova tanuljak tovább, mint...

Hova tanuljak tovább, mint programfejlesztő informatikus? Mennyire lesz nehéz?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és a programozás alapjait tanulom. Melyik egyetemen lehet jobban megtanulni? ELTE v. SZTE? ÉS egyetemen megtanítanak rendesen, amivel lehet rendes állást szerezni, mert egy picit félek az egésztől, mert még csak C++-ban érettségi feladatokat csináltam és egy két egyetemi zh-t. Vélemények?

2015. júl. 31. 15:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Bár a korábbi csak az ELTE-s állítással nem értek egyet (még akkor sem, ha én ott végeztem), de 16:05-ös meglepődnél, hogy mennyire hasznos lehet az a "töménytelen matek", ha valaki ténylegesen tanul legalább belőle valamennyit és nem csak puskázva megy át.


ELTE, BME Budapesten jók, ilyen területen a legjobbak, kinek melyik megközelítés jön be jobban.

Vidéken az SZTE az egyik legjobb, de a PTE és még talán a Veszprémi is elég jó választás.

Budapesten meg ott van még az Óbudai egyetem ami szintén egész jó, illetve a Pázmányon sem épp rossz.

2015. aug. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%

Sokan ajánlják a BME-t, csak azt nem tudom, hogy miért? Nyilván műszaki területen kiemelkedő az oktatás, de informatika terén azért nem kimagasló. Ez azért van, mert nem az informatika oktatás a profilja. A két területet (műszaki vs infó) ne akarjuk összemosni, nyilván van mérnökinformatikus képzés, de ők nem ugyanazokat a területeket érintik, mint mondjuk a proginfó. Ha valaki fejlesztő akar lenni, akkor az nem vonzza magával azt, hogy a fizika is érdekli (én vagyok a példa erre - ezért nem mentem mérnökinfóra és mivel a BME-n nincs proginfó bsc, így kb az ÉN ESETEMBEN, mint alkalmazásfejlesztő, a BME nem ér semmit).


#11 "meglepődnél, hogy mennyire hasznos lehet az a "töménytelen matek", ha valaki ténylegesen tanul legalább belőle valamennyit és nem csak puskázva megy át." - Akkor kérlek, lepj meg. Tény, hogy a matematika csiszolja a logikát, de szerintem az ELTE átesett a ló túloldalára és inkább matekot tanít programozás helyett is (ami szintén fejleszti a logikát, ráadásul gyakorlatba is használható). Mert rendszerfejlesztőként mire is mész azzal, hogy differenciál egyenleteket tudsz megoldani? A grafikához kell a mateknak egy bizonyos területe, de közel sem olyan szinten, mint ahogy 1-1 matekos kurzuson bevasalják.

2015. aug. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
De a szükséges matekot mindenhol leadják? Meg úgy hallottam hogy jobb tanárok vannak Szegeden. És az igaz hogy munkavállalásnál AZ ELTE-n végzettek előnyben vannak?
2015. aug. 2. 19:57
 14/15 anonim ***** válasza:
Normális helyeken nem azt nézik, hogy hol végeztél, hanem, hogy mit tudsz. Bár Magyarországon kevés ilyen hely van. Itt a legtöbb helyen nem a tudást nézik.
2015. aug. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Mert rendszerfejlesztőként mire is mész azzal, hogy differenciál egyenleteket tudsz megoldani?"


Sok helyre (meg) tenyleg nem kell.

De ott van a mesterseges intelligencia, a megerositeses tanulas, neuralis halozatok, ezekhez is mind-mind kell matek es egyre tobb teruleten jelen vannak.

Egy jobb kereso megirasaban is akar segithet, ha ert legalabb egy kicsit ilyenekhez is az ember.


Vagy ott van a tobb szerverre elosztott parhuzamos programozas.

Annak is komoly matematikai hattere van es ha erti is az ember, sokkal hatekonyabb kodot tud irni, amiben nem lesznek olyan esetk, hogy hopp, egyszer csak kialakul egy deadlock vagy hasonlo.


Persze, nem feltetlenul hasznal mindenki analizist es valoban sok van, de egyre tobb es tobb helyen lehet ez hasznos.

(Persze windows/linux telepiteshez nem kell, ez igaz.)

2015. aug. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!