Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Átlagos felhasználásnál...

Átlagos felhasználásnál milyen funkciókat tud a Linux, amit a Windows nem, érdemes-e rá váltani?

Figyelt kérdés
júl. 12. 19:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%

Reklámok leginkább a Win 11-ben vannak, de 1 év múlva a Win 10 támogatása lejár, ezért csak a 11 lesz használható.

De a többi probléma még mindig jelen van: Hatalmas mértékü adatgyüjtés, random frissítések meg víruskeresések amikor engedélyt sem adtál rá, microsoft hülyeségeinek ráderöltetése (microsoft fiók, copilot, stb)

júl. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
10: "Start menüben nem ajánl programokat, hogy telepítsd?" - Sajnos nem. Valamit rosszul csinálhatok, vagy telepítéskor be kellett volna valamit pipálnom, nem tudom, mi lehet a gond.
júl. 13. 13:29
 13/19 anonim ***** válasza:
81%

12

Ha tudtam volna, hogy provokátor vagy nem pazarlom rád az időm hosszú válaszok írásával. Azt hittem meguntad már, hónapokig nyugi volt. Nem lehetne, hogy a hashtagek közé odarakod, hogy #troll?

júl. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
13: Normális válaszokat várok, nem támadást. Ha nem tudsz segíteni, akkor minek írsz? Ostoba.
júl. 13. 13:41
 15/19 anonim ***** válasza:
76%
A másik általad nyitott topiknál leírtam, hogy hol vannak hirdetések, és esetleg te miért nem veszed észre.
júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem játszol akkor inkább Linux, abból is a Linux Mint, ez egy stabil, kiforrot, megbízható linux kiadás. Nincsenek idegörlő frissítések, melyek vagy sikerülnek vagy nem. Kevesebb a kártevő linuxra, a kémkedő alkalmazásokról nem is beszélve. A Linux Mint-et egyszer beállítod és, évekig hozzá sem kell nyúlnod. A frissítések pedig azonnal felmennek, amikor te akarod. Nem kell kínlódni vele, mint a Winf*snál. A Mint nem fog belassulni, nem kell takarító alkalmazásokat futtatni. Jó eséllyel minden hardvert automatikusan megtalál és lekezel. A programok csomagkezelőből telepíthetőek, nem kell vadászni freeware programokra. Ráadásul a csomagkezelőben lévő programok átesnek a közösség általi ellenőrzésen, így nem sok esély van rá, hogy rosszindulatú programot telepítesz fel.
júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
2 eve vagyok boldog linuxos. Azt bánom, hogy nem hamarabb és nem váltottam előbb win7 után. Bár a 10 még egy kis tweaket kovetően egész kellemes rendszer volt, a 11 egy optimalizálatlan hulladék. Mivel nem fogok 2-3 évente gépet venni ezért váltottam fedorara (mintel, kezdtem), és nagyon szeretem. Mindent meg tudok már csinálni rajta amit korabban windowson csináltam. Ha játszanál szintén megy minden szépen-kivétel azok a jatekok amik vmilyen anticheat szoftvert használnak. Ezek működéséhez ugyanis nagyon szigorú rendszerfolyamatok felett kell atvenni az iranyitast, ami a linux kernelben alapvetően nem engedélyezett. Nem is véletlenül. Volt is botrány ebből, hogy a jatek bezarasa utan az anticheat még futott. És figyelte miket indít el a felhasználo. Ergo egy backdoor ami még az értékes processzor idôt, memóriát, és sávszélességet is leköti-pont mint egy vírus, csak ezt mosolyogva telepíted-és ilyen áron mindent elküld valahova kínába, hogy mikor mit műveltél a gépeden. Loloztam ugyan régen, de miutan oda is bevezették ezt, inkább nem hiányzott. Amúgy is lehet értelmesebb dolgokat is csinálni mint pcn játszani.
júl. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
17: Tudom, Facebookozhatnék órákon át, de az valahogy nem érdekel. Sajnos a játékaim 95%-a nem működik Linux alatt, ezen kívül tetszett a rendszer. Ami játékom ment, az egyből szép 3D-vel indult, vagyis a videókártyát jól driverezte a Linux, Netezsére, YT és ilyenek, azaz médiára jó. A VGA kezelésének örülök, régebben ez nem ment neki, de látom, e téren is fejlődött.
júl. 31. 15:47
 19/19 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk nem a linux hibája, hogy az adott programot, játékot nem futtatja, mert nem rá írták. Akkor marad számodra a windows és tudsz játszani!☺️👌🏻
aug. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!