Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Átlagos felhasználásnál...

Átlagos felhasználásnál milyen funkciókat tud a Linux, amit a Windows nem, érdemes-e rá váltani?

Figyelt kérdés
júl. 12. 19:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Inkább mit nem tud:

-Reklámok mindenhol

-Víruskeresés random időkben

-Frissítés random időkben


Persze ezeket is be lehet szerezni/állítani linux alá, ha akarod.


Átlagos felhasználás azért egy széles fogalom. Alapvetően, ha pl. böngészel csak, akkor nem sok különbséget fogsz látni. Ha leírod, hogy mire akarod használni, akkor pontosabb válasz adható

júl. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Ja igen, meg recall/copilot sincs benne
júl. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Netezés, videónézés, zenehallgatás, játékok futtatása, kb. ezekre használom a gépet. Nem programozok meg videót vágok stb..
júl. 12. 19:21
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Azt használsz amit akarsz, mi nem tiltjuk egyiket sem.
júl. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Azt hittem, lesznek érvek egyik vagy másik mellett, melyik miben jobb stb..
júl. 12. 20:16
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Játékok elsősorban windows-ra készülnek, linuxon pedig többnyire futnak, de ehhez kell a wine (vagy proton). Elég sok játék fut, de van ami nem, a protondb-t érdemes megnézni, hogy az adott játékok, amik téged érdekelnek, mennek-e, ott általában hasznos infó vannak. Steames játákoknál Steam-ben be kell állítani a proton kompatibilitása réteget (ez pár kattintás, vagy általánosan beállíthatod az összes játékhoz). Ha nem steames a játék, akkor pl. lutrisszal lehet grafikusan állítgani a wine-t


Minden más abból, amit írtál, ugyanúgy megy, mint windowson

júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

Az a különbség, hogy ha Windows van a gépeden, akkor a géped a Microsoft-é, ha Linux akkor meg a tiéd.

A Linux teljesen ingyenes, egyátalán nincsenek reklámok a rendszerben, nincs tömeges adathalászat és kémkedés mint a windows-ban, sokkal nagyobb szabadságod van mindent testreszabni és állítgatni, és olcsóbb gépeken is nagyon jól fut. Mivel teljesen nyílt forráskódú, és a fejlesztöket valóban a felhasználók élménye érdekli, ezért általánosságban véve sokkal stabilabb, és biztonságosabb a rendszer.

A Linux egyetlen valós, nagyobb problémája az, hogy bizonyos programokat nem csinálnak meg rá, pl. a Microsoft Office, Adobe programok, és néhány játék nem elérhetö rá. De szerintem az Office-ra, az Adobe-ra vannak sokkal jobb alternatívák, amik akár olcsóbbak/ingyenesek is, a játékok közül pedig leginkább azok nem futnak rajta, amiknek kernel-anticheatje van, olyat pedig én Windows gépre sem tennék fel, mert nagyon nem biztonságos.


Szóval, szerintem próbáld meg azt a Linuxot, nem fog csalódást okozni.

júl. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Thunderfairy ***** válasza:
86%
A windows ilyen felhasználás melett sokkal kényelmesebb lesz. Igaz én már váltottam Linux-ra de eszembe jut néha a windows is. Ha könnyen és 100 % akarod használni a géped úgy hogy semmi kisebb-nagyobb probléma ne forduljon elő akkor marad a windows. De ha te egy olyan rendszert akarsz ami 100 % a te igényeid szerint müködik és teljesen te mondod meg hogy mikor mit csinálhat akkor a Linux a jó választás. Tehát a windows-nál a Microsoft irányitja hogy mi is legyen a rendszeren, Linux alatt mindent te döntesz el. A windows esetén a kényelmedért és könnyű kezelésért átadod a géped feletti kontrolt a Microsoft-nak. Linux alatt mindent te döntesz el, visszont nem lesz annyira bármit futtathat rendszer, Linux-on tudnod kell új programokat beszerezni. A windows mindent a kezedbe add, A Linux meg teljesen a te irányitásod alatt áll.
júl. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ezt a reklám-dolgot nem értem, pedig többen írtátok már. Ezeket hol kell keresni? Mert nekem egyetlen reklám sincs a Windows-omban. Mondjuk az is lehet, hogy rossz verziót használok. Windows 10 Home van, ha ez számít.
júl. 13. 10:37
 10/19 anonim ***** válasza:

9

Start menüben nem ajánl programokat, hogy telepítsd? Úgy néz ki, mintha fenn lenne, de ha rámész, akkor telepíteni kell. Egyébként windows szerveren én se látok reklámot, de úgy tudom, hogy win11-ben kezdték jobban tolni


De ha nincs reklámod akkor az a rész rád nem vonatkozik

júl. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!