Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux helyett Windows-t...

Linux helyett Windows-t telepíteni?

Figyelt kérdés

Üdv.

Vettem egy laptopot, amire a linux felmegy, de a windows nem, mert nem látja a win telepítéskor az ssd meghajtót. Hogy tudnám ezt megoldani, vagy akár linux alól windows-t telepíteni?


jún. 20. 17:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
A laptop gyártója, típusa?
jún. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
jún. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Amikor megvettem az új laptopomat, én is ebbe a problémába futottam bele. Nagyon egyszerű a megoldás:

https://www.youtube.com/watch?v=Sf7fyJcs5Aw

jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Biosban kikapcsolod a VMD vezérlőt.
jún. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Sosem értettem miért jó raid módot használni (vagy most az utódját a vmd/irst-t) főleg egy laptopban..

Nélküle legalább csereszabatos marad a lemez és átrakható másik gépbe. Az ahci mód ugyanolyan gyors, ugyanolyan jó.

jún. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hello mindenkinek. Köszi a válaszokat.


1-esnek: Nincs szükség ehhez a típusszámra, ez ugyanis nem típusszám függő, hanem egy elterjedt probléma. Sajnos.


Amit 4-es írt, az maximálisan bevált, és egyszerű volt megcsinálni. Köszönöm.


2-est, hármast nem néztem, bocsi, időhiányában.


5-ösnek és hatosnak: A biosban van egy beállítás, ami NEM megváltoztatható, így ezt sajnos nem tudtam onnan megoldani.



De hogy miért nem normálisan formázzák le a laptopokba ezeket az ssd-ket? Az rejtély.

jún. 21. 17:32
 8/19 anonim ***** válasza:
13%
Egy érvvel több, hogy ne a hulladék vindózt használd...
jún. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Thunderfairy ***** válasza:
Én inkább Linux Mint-et tennék rá Cinnamon felülettel.
jún. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Hát amúgy tényleg érdekes, hogy ez a probléma amúgy nem tűnik fel a milliárdos Microsoftnak? Miért nem tudják még azt a 3 megabájtnyi szoftvert rápakolni a telepítőre, hogy mindenhová egyszerűen lehessen telepíteni, én nem értem.

Linux jó, meg nekem tetszik a grafikus felülete, mostanában egész jó, de a progik hiányoznának. És az döntő dolog.

jún. 22. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!