Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudok a jelenlegi...

Hogyan tudok a jelenlegi windows7 helyett windows xp-t telepíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet,hogy egyáltalán nem értek a számítógépes dolgokhoz,a tudományom az internetezésnél megáll.Csak hogy egyedül maradtam itthon és még ma újra kéne telepíteni a gépet hogy tudjam használni a tanuláshoz. jelenleg windows7 van a számítógépemen de windows xp-t kell feltelepítenem. Betettem a CD-t és azt írja ki,hogy :Ez a verzió nem Windows XP-re lett optimalizálva.A jelenlegi windows nem támogatott. Szóval..ha valakinek van ideje és türelme hogy segítsen feltelepíteni nagyon kérem írjon! Fontos lenne.


2013. jún. 30. 17:57
 1/3 Lajos54 ***** válasza:

Bár 7-ről XP-re visszalépni nem igazán érdemes (már csak azért is, mert az XP támogatása hamarosan megszűnik a Microsoft részéről, ráadásul egyre kevesebb új hardverhez adnak ki XP-re illesztőprogramokat).

De ha mindenképpen az XP-t akarod, nem az elindított Win7 alól kell telepíteni. Az XP telepítőjéről kell bootolni (indítani) a gépet.

Tedd be a telepítőlemezt a meghajtóba, majd indítsd újra a gépet. Ha szerencséd van, akkor induláskor megjelenik egy ilyesmi felirat: "CD-ről való indításhoz nyomjon meg egy billentyűt". Ezután jön egy töltési folyamat, majd a megjelenő utasításokat kell követni, végül elindul a telepítő.

Ha viszont a BIOS nem úgy van beállítva, mindez nem történik meg, előbb a BIOST át kell állítani.

Rengeteg leírást lehet találni a neten, sőt itt, a Gyakorikérdések.hu-n is.

De ha nagyon nem értesz ezekhez a dolgokhoz, inkább kérjél meg valakit, hogy segítsen, mert azért kell hozzá egy kis ismeret, ami nélkül csak használhatatlanná teszed a gépedet.

2013. jún. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lajos54 ***** válasza:
Azt elfelejtettem külön kiemelni, hogy újratelepítéskor MINDEN törlődik a gépedről! Tehát a dokumentumokat, képeket stb. előtte le kell menteni, mert különben örökre elvesznek!!
2013. jún. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már megoldottam,köszönöm! :D
2013. júl. 1. 00:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!