Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire kockázatos ilyen...

Mennyire kockázatos ilyen módon PC-t venni?

Figyelt kérdés

Találtam egy PC-t magamnak kedvező áron, de magánszemélytől és tulajdonképpen az ország túlsó végén van. Autóval nem tudok elmenni érte, a vonat például szerintem kivitelezhetetlen, mert ez egy teljes PC minden dobozával együtt, azt mégis hogyan vonszolnám át az egész városon?

A személy futár által házhozszállít, de ettől pedig félek. Mivel magánszemély, benne van a pakliban hogy átver, megérkezik a futár, leteszi a PC-t (azt ugye nem várja meg, hogy összeszerelem, és letesztelem és ezt nem is várom el tőle), majd miután kifizettem és a tesztek során valami mégsem olyan, ahogyan az eladó ígérte, Őt nagy valószínűséggel már hiába keresem, mert tenni fog róla, hogy ne érhessem el fizetés után.


Hogyan biztosíthatnám a vásárlást hogy kizárhassam az átverés lehetőségét?



jún. 4. 07:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Megbízható felületen hirdető, magas-pozitív értékeléssel rendelkező eladó lehetne valamiféle biztosíték, de ezen kívül mondhatni semmi (ha nincs személyes kipróbálási lehetőség). Távol levő magánszemélyek között kötött, AVDH-val aláírt ingó adásvételi szerződés lehetne egy opció, de ezt még leírni is elég bonyolult, nemhogy megcsinálni. Viszont komoly eladó és komoly vevő sem zárkózna el egy ilyentől, mert mindkét felet védené és kötelezné egy-egy szerződéses kikötés.
jún. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hardveraprón 180 pozitív és egy semleges értékelése van. Ezekmellett ez az egy hirdetése van. Ezt az AVDH-s adásvételit pedig nem tudom egyelőre hova tenni, hogy mi is az.
jún. 4. 07:47
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
A saját ügyfélkapudon keresztül bejelentkezve feltöltöd a PDF formátumú szerződést, és egy hitelesítést generál rá az oldal. Ezzel igazolva, és a fájlba ágyazva, hogy azt te írtad alá és nem más. Még ha a szerződés szövegébe hamis adat is lenne írva (hülye lenne ezt bárki megcsinálni, majd elektronikusan aláírni), a hitelesítésben benne lesznek a központi nyilvántartóban tárolt személyes adataid.
jún. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez egész biztos módszernek tűnik. A mo.hu-n nézzek utána?
jún. 4. 08:04
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen pozitív értékelésekkel ne aggódj. Én alapból sose szoktam, kb 60-70 vásárlásból 2x vertek át, mindkétszer visszakaptam a pénzemet a rendőrségtől feljelentés után pár hónappal, az illetők meg ülnek. Ritka hülyének kell lenni ahhoz hogy valaki hardveraprón verjen át, a futárnak meg kell adja a számlaszámát akkor is ha utánvét, az alapján meg a kékek már otthon várják szinte azonnal.
jún. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

[link]

Közben kicsit jobban utánakerestem, és PDF csak egy fél által írható alá, a többeshez ASIC konténert kell csinálni. De itt bemutatják, elvileg még ehhez sem kell semmit fizetni vagy extra dolgokat igénybe venni (pl. aláíró tanúsítványos e-személyi):

https://www.youtube.com/watch?v=dZWne3XoaxE

jún. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Semmilyen adásvételi nem óv meg az átveréstől.

De de facto kijelenthető hogy minden olaszliszkai talpig becsületes megbízható ember.

jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerintem az adásvételi megvéd az átverésektől. De javíts, ha tévedek.
jún. 4. 08:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem vertem át senkit és a jövőben sem célom, de ha egy potenciális vevő azzal kezdené hogy ezt meg azt töltsem ki online, meg így úgy írjam alá digitálisan inkább eladnám másnak, ilyen termékekre úgyis lesz másik jelentkező, valószínűleg nem is egy, és kell a fenének a macera.
jún. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi a gond a vonattal?

PC-nél nagyobb dobozokat is vittem már rajta.

jún. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!