A Debian így rákapcsolt a dolgokra?
Nem feltétlenül mindig a legújabb a legjobb. RHEL8 pl. 4.18-as kernelen fut, és semmi baj vele, a máig támogatott CentOS7 meg 3.10-es kernelen fut, elpusztíthatatlan :-)
Én pl. kifejezetten azért bírom ezt a disztribet (és használom szinte 100%-ban mindenhol, ahol csak lehet), mert ritkán vannak olyan változtatások, amikkel sokat kell dolgozni :-) Hozzáteszem, hogy desktop-on nem használok linuxot, szóval azokat a csomagokat nem nagyon ismerem.
"mivel alapból régebbi verzió van benne kb mindenből"
Alapból nem ANNYIRA, csak mivel a Debian hosszú kiadási ciklusú, ezért idővel a még viszonylag friss csomagok is régiek lesznek.
Egyébként a 6.1-es kernel tavaly decemberi, a Debian 12 pedig idén júniusi, tehát itt már van van egy fél éves csúszás.
Mintből a 21.2 csak minor release, az Ubuntu 22.04 kernele van benne, ugyanúgy mint a 21-ben. Viszont, ha minden igaz, jövő nyáron jön majd a friss major release, ami Ubuntu 23.04-re épül, amiben 6.2-es kernel van, akkor viszont már az lesz frissebb, mint a Debian.
A debian szerencsére szakított azzal a régi hagyományával, hogy nagyon régiek legyenek benne csomagok és a stabilitást meg hosszú karbantartási időt is megőrizze.
Viszont debianban is van olyan hasonló opció, mint az Ubuntu LTS-ben, hogy újabb kernelek, sőt egyéb csomagok is vannak frissebbek. Ezek az úgynevezett backportolt szoftverek. Tehát a debian testing ágába betett újabb kerneleket visszaportolják a legutolsó stabil debianra.Ugye itt benne van a bakliban némi bug, de azt tudni kell, hogy általánosságban a debian testingben lévő csomagok kevésbé bugosak, mint ubuntu rövid kiadásaiban található csomagok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!