Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nincs "Futtatás rendszer...

Miért nincs "Futtatás rendszergazdaként" opció?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Letöltöttem egy játékot, amivel régebben játszottam és arra lettem figyelmes, hogy fix 60FPS-ről néha droppol 50-re és 1 másodpercre akad a kép a dropp közben. Utána néztem lehetséges FPS droppoknak és megcsináltam őket, de ugyan úgy csinálja a hibát. Letöröltem, újra felraktam a játékot,beállításokat néztem, újra pasztáztam a processzort kb mindent megcsináltam, de ugyan az. A pc teljesítményével nem lehet probléma, mert már korábban is játszottam ugyan ezekkel a beállításokkal és ugyan ezzel a géppel, de akkor nem volt ilyen problémám.

Aztán találtam egy javaslatot, hogy próbáljam meg rendszergazdaként futtatni a játékot. Amikor rányomtam jobb klikkel, akkor szembesültem vele,hogy nincs számos opció a jobb klikkes téma alatt köztük, olyan se, hogy "futtatás rendszergazdaként". De például, olyan se, hogy "Megjelenítés mappában". Más alkalmazásoknál meg ott van minden funkció, amit a jobb klikknek tudnia kell. Lehet köze ennek az FPS dropp-hoz? Illetve mi lenne a megoldás? Steam-es játékról van szó. Előre köszönöm a válaszokat!



#rendszergazda #˘#FPSdropp
2023. szept. 14. 15:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy hogyan futtatod, ha Te vagy az admin a gépen, akkor kvázi mindent rendszergazdaként futtatsz, nem ez lesz a hiba.


0. Legyen friss a Windows és a géped összes drivere, köztük a GPU drivere is (ne Driver Boosterrel).

1. Nézz játék közben feladatkezelőt, hogy mi az ami megeszi az erőforrást.

2. Kapcsolj ki minden programot, ami tudomásod szerint megeheti az erőforrást (pl. torrent kliens ne írjon a lemezre, amikor játszol)

3. Takarítsd ki a Windows-t, töröld le a felesleges cuccokat

4. Lehet az SSD/HD is haldokolhat, nézd meg az SSD/HDD gyári programja mit ír rá (ha nincs, akkor HDSentinel), illetve végezz el egy CrystalDiskMark tesztet és nézd meg, hogy a gyári értékeket tudja-e még az SSD/HDD.


Én ezekkel kezdeném.

2023. szept. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!