Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Régen amikor még nem olyan...

Régen amikor még nem olyan volt a számitástechnika pl 40 es évek hogy csináltak filmekben olyan digitális elemeket mint pl egy digitális szöveg képrevágása vagy feliratozás vagy bárminemü vágókép?

Figyelt kérdés

Ha nem volt gép hogy tudták a filmek anyagait szerkeszteni?

Hogy vágták meg az anyagot?


2023. júl. 20. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Felvették a filmet egy pozitív filmszalagra, előhívták; majd a lerajzolt/kinyomtatott feliratokat (vagy a másik snittet) felvették egy másik pozitív filmszalagra, azt is előhívták, végül a két filmszalag képét rávetítették egy harmadikra (átmenetnél a filmek mögé tett maszk mozgatásával).


Ha meg tudod szerezni antikváriumból vagy könyvtárból, javasolt olvasmány: Zoran Perisic: A ​filmtrükk (Műszaki Könyvkiadó, Budapest, 1984, ISBN: 963-10-5816-6) - abban szépen bemutatják az analóg filmes trükköket.

2023. júl. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt semmilyen digitális trükk a 70-es évekig, de azok is nagyon primitívek voltak eleinte. Nézd meg a Superman (1978) főcímét, még ez is analóg technika volt filmszalaggal.

[link]

2023. júl. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Filctollal rajzoltak a pozitívra, képkockánként.
2023. júl. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
😃😃 de aranyos. Digitális... leírták előttem, szóval nem írom le ugyanazt, de meglepő, hogy azt gondoltad, ezek elektronikus ketyerékkel voltak megoldva. Nem 😃 semmi ilyesmi.. minden full analóg. És a rajzfilmeket is ténylegesen kézzel rajzolták.
2023. júl. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy írták már, ezek mind analóg technikával készültek. :) Kb. a '80-as években kezdtek elterjedni az olyan számítógépek, amik képesek voltak pl. feliratozásra. Talán az egyik legismertebb a Mindset volt, egy "multimédiás célokra" felturbózott 186-os PC. (6 MHz, max. 256 kB RAM, stb.) De ez sem úgy működött, ahogy azt ma csinálnánk, hogy egy videoszerkesztőbe betöltjük a már digitális, vagy digitalizált fájlt, ráillesztjük a feliratot, és elmentjük, hanem magára az analóg videojelre "ültette rá" a feliratot. Mindezt hardveresen csinálta. Kapta az egyik bemeneten a videójelet, a megfelelő hardver rátette a felirat videojelét, és ezt továbbította a kimenetre. Szóval semmilyen digitális jelfeldolgozás nem történt.

Aztán a '80-as évek végén már megjelentek komolyabb 3D-effektek létrehozására képes számítógépek is, talán a leggyakrabban emlegetett példa, hogy a Babylon 5 sorozatban az űrállomást egy Amigával készítették el. Persze, gondolom, egy erősen felturbózott Amigával, mert alapkiépítésben több napot is képes volt t*kölni egy kicsit összetettebb modell renderelésén.

2023. júl. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs új a nap alatt.

Mindennek megvolt az analóg verziós trükkje.

Nehogy azt hidd a digitális technika találta fel a spanyol viaszt.. 🙄

2023. júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!