Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pendrive hosszú távú tárolásra...

Pendrive hosszú távú tárolásra jó?

Figyelt kérdés

Pendrive mennyire alkalmas hosszú távú tárolásra? Mivel elég olcsóak arra gondoltam veszek két darab 64GB-os darabot, és mindkettőre kimentem a fontosabb dolgaimat, fényképeket ilyesmiket.


A duplázás csak egyfajta másodlagos védelemként gondoltam, de kérdés, hogy egyáltalán használható-e ilyesmire? Mármint pl ha pár évig nem használom őket akkor is megmarad rajtuk minden adat?


2023. júl. 2. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha évente egyszer ellenőrzöd őket, még mindig jobb mintha semmilyen másodpéldány nem lenne. Ettől függetlenül nem a legjobb típusú tárolóeszköz ilyen célra (túl sérülékeny), inkább a mágneses elvűek.
2023. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A szilárdtest-alapú meghajtóknak - így az SSD-kenk és a pendrive-oknak - is megvan a maga élettartam-csökkentő hatása: nem igazán szereti az írást.


A memóriacellák szervezettsége alapján:

* az SLC-alapú meghajtók 30000

* az MLC-alapú meghajtók 3000-5000

* a TLC alapú cellák 500

írási ciklust bírnak elvileg ( [link] ).


Én amondó vagyok, hogy ha mindenképpen szilárdtest-alapú meghajtót vennél, akkor inkább SLC SSD-t vegyél. Nagyobb méret, jobban hűthetőbb, kevésbé "zsúfolt", több írási ciklust bír.


"A duplázás csak egyfajta másodlagos védelemként gondoltam"

A biztonsági mentés 3-2-1 stratégiája ( [link] ) szerint minimum 3 példányt ajánlatos készíteni: ebből kettő lehet lokális meghajtón (merevlemezen, SSD-n, optikai lemezen, stb...), egy pedig valamilyen távolabb tárolt meghajtón (ami lehet az előzőekhez hasonló, de az adatfeldolgozás helyéhez távolabb tárolt meghajtó, vagy felhőtárhely - utóbbinál, mivel nem te kezeled, érdemes titkosítani)


"pl ha pár évig nem használom őket akkor is megmarad rajtuk minden adat?"

Ezért kell időnként ellenőrizni a tárolt adatok olvashatóságát és/vagy alkalmazhatsz olyan fájlrendszert/archívumformátumot, ami tartalmaz helyreállító rekordot.

2023. júl. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mágneses elvű alatt gondolom a HDD értendő, azt pont amiatt vetettem el, mert ugye elvileg sérülékenyebb, jobban érzékeny a fizikai behatásokra.

Jó nyilván nem tervezem dobálni.

2023. júl. 2. 22:36
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az elven minden tönkremehet, ha elejted. Ár-érték-megbízhatóság-élettartam szempontból még mindig a HDD a legjobb választás, ha 200 gigánál több adatot akarsz megmenteni. Az 54 ezer órája futó HDD-m kondíciója még mindig 100%-os, mert nem szar technológia.

Ha nincs túl sok adatod, akkor 2-3 példányban pendrive-on is elmegy - ha az is minőségi és nem kínai rendelés.

2023. júl. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

[link]


Erre gondoltam konkrétan, olyan 25-30GB ami menne rá, gondoltam nem árt ha marad mgé szabad hely.

2023. júl. 2. 22:52
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ha nem gagyi pen, akkor megfelelő lehet. de 64gigára milyen fontos adat fér, ez édes kevés mostanság.


HDD is jó...ha nem mozgatod üzem közben, megvárod amíg lehűl és csak utána mozgatod, nem koppantod neki semminek, akkor örökösek. 4-esnek osztom a véleményét, nekem van egy 750gigás samsung HDD, ősrégi de 100%, és több mint 4000 nap üzemideje van már.



Mondjuk nekem a saját gépemenről, 2 havonta végzek teljes adatmentést 2X6TB HDD-re...Mind a kettőre ugyanazt mentem le...egyszerre csak nem szarnak be.

2023. júl. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem jók arra
2023. júl. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"pont amiatt vetettem el, mert ugye elvileg sérülékenyebb, jobban érzékeny a fizikai behatásokra"

Persze. Az emeletről leejtve nem biztos, hogy működni fog, míg egy SSD-nek valószínűleg nem lesz baja.

Mondjuk ha a fotelban felejted, és véletlenül ráülsz, akkor meg az SSD az, ami hajlamosabb törni.

Egyébként sokéves tapasztalatom az, hogy az SSD-k könnyebben tönkremennek. Technikailag a pendrive és az SSD meg majdnem ugyanaz.

2023. júl. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem
2023. júl. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 arpi1969 ***** válasza:
37%
Legjobb a felhő. Mega.nz. SSD egyik napról a másikra tönkremehet előzmény nélkül. A HDD legalább előtte már talán jelez.
2023. júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!