A Microsoft miért bukik el szinte mindenben?
Nem is értem a kérdést meg a gondolkodásmódodat.
A Windows az asztali piacon kb. 30 éve vezető operációs rendszer, még mindig erős fölényben van és 60% fölötti részesedése van:
Xbox tekintetében az USA-ban elég komoly verseny zajlik az Xbox és a PS között:
A Windows Phone bukott. Ott nem is kicsit bukott. De ha megfigyeled a trendeket, a mesterséges intelligencia kihasználásával most könnyen fordulhat a trend, a Google veszíthet a piacából, a Bing javára.
Az Excelre nincs jelentős alternatíva, a Power BI meghatározó, az Azure is népszerű stb. És a legtöbb asztali számítógépen Windows fut.
Nem tudom, miről beszélsz.
Nem értem a kérdést.
Már több, mint 18 millió Xbox SX/SS került eladásra. Valóban elmarad a PS5-től, de 18 milliót eladni bármilyen termékból az szerintem hatalmas siker.
Mindezt úgy, hogy kb mostanában járunk a termék életciklusának a felénél, tehát még ennyi SX/SS gazdára fog találni, tehét kb 40-50 milliónál fognak zárni.
A mobilpiacról már 10+ éve történt a kivonulás, nem tartom relevánsnak. Azt sajnálom csak, hogy meg sem próbáltak igazán változtatni a kezdetektől hibás koncepción.
A szerverek 20%-án fut a fizetős windows server az ingyenes linuxszal szemben. Asztali piacon 75% körül van a piaci részesedésük. Gamereknél 95% felett.
Ami mostanában buktának mondható az a windows arm. Hardvert is akartak fejelszteni, de nem sikerült megfelelő arm proci kifejlesztése. Az oprendszer lassan egy évtizede készül, de még mindig nem elérhető. Az apple M1/M2 gépek ellenfele lehetne az ultraalacsony fogyasztás, elfogadható teljesítmény mellett. A windows már képes android appok futtatására, tehát arm SoC mellett ez natív támogatást jelenthet minden android apk progihoz. Illetve az x86 fordítása arm-re is megoldható lesz. Nagyon lassan el fog készülni a projekt, és biztosan lesz rá kereslet, ha olyan SoC fog társulni mellé. Az apple továbbra is csak a médiát fedi le a gépeivel. Egy windows arm ökoszisztéma már inkább az x86 ellenfele lenne. Főleg hordozhazó szegmensben, ahol számít az akkuidő.
Szóval még ez az üzletág is sikeres lehet.
A Windows bukott, mert ott a MacOS? Az USA-n kívül kb. elhanyagolható az Apple részesedése a személyi számítógépes oprendszereknél. De még az USA-ban is a Microsoft a piacvezető.
Az Xbox meg jelenleg az egyetlen konkurenciája a PS-nek. Nem ők buktak, hanem mindenki más.
A Windows Phone valóban bukás volt, de most is igazából két szereplős a piac. Nem sikerült a Microsoftnak tartósan betörnie, de messze-messze ő jutott ehhez a legközelebb.
"3-as. Az Excelhez nincs alternativa? Ahogy te tévedsz, a Libre Office-ben benne van, csak Calc néven."
Ugyan nem a hármas vagyok, de nyilvánvaló, hogy léteznek más táblazat kezelők is. Az Excel előtt is léteztek, meg utána is.
Én viszont még sosem találkoztam olyan emberrel, akinek Libre Office volt a munkahelyén és elégedett lett volna vele. Nagyon jó dolog, hogy nincs versenytárs nélkül teljesen az Office, de ez akkor is a Microsoft igazi fejőstehene. Vállalati környezetben kb. egyeduralkodó.
#6: "jelentős alternatíva", ezt írtam.
Gondoltam, leírom, hogy hiába LibreOffice, abban nincs VBA, Power Query, Power Pivot stb. Nem volna, hogy jön egy Calc-fan, és csak ezért lepontoz...
#7 "Én viszont még sosem találkoztam olyan emberrel, akinek Libre Office volt a munkahelyén és elégedett lett volna vele."
Jelen.
Vélhetően azért nem találkoztál olyannal, mert eleve a fenntartók, munkáltatók kb. 90%-a nem is hallott még másról, mint az Excel, aki meg hallott róla, az sem ismeri, és "nem akar kockáztatni". A munkavállalót pedig ritkán kérdezik meg, hogy mit akar választani, neki azzal kell dolgozni, amit odatesznek elé.
Ami azt illeti, nem tudok olyan dologról, ami munka közben előfordulna, és Excelben megoldható lenne, LibreOffice-ban pedig nem. De például a Ms Office már sz*patott meg körlevélkészítéskor a dátumokkal. LibreOffice-ban ez hiba nélkül működött.
#9 "abban nincs VBA"
De, van. Csak nem VBA-nak hívja.
"Power Query, Power Pivot stb"
Ezekről tényleg nem tudok nyilatkozni, de arról igen, hogy sikerült felsorolni azokat a funkciókat, amiket a felhasználók 99,9%-a soha nem fog használni. Akik meg tudományos, vagy komolyabb pénzügyi területen dolgoznak, jobb esetben nem egy mezei táblázatkezelőt fognak használni, hanem az adott célra megfelelőbb szoftvereket.
De már a makrózás is olyan dolog, amit csak nagyon kevesek használnak. Félreértés ne essék, nagyon jó dolog tud lenni, de én saját magamat leszámítva összesen egy olyan embert ismerek, aki néha szokott makrókkal dolgozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!