Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valamit én értek félre, vagy...

Valamit én értek félre, vagy átvertek?

Figyelt kérdés

Emlékeim szerint Win10 64 bit volt a gépemen, ment rajta a GTA V is...

Nemrég voltam szervízbe, átnézetni, vírust írtani stb és belekerült egy SSD is.

Azt mondja nekem az ember, hogy az SSD-re telepít egy Win10-et is, de nem eredeti, ezért arra 8-at elkér....hát khm mondom jó.

Most viszont kedvet kaptam a GTA IV-hez, nem volt rajta a gépemen se a Steam se a Social club mert már régebben töröltem hogy ne foglalják a helyet.

Most pedig már a Social Clubot nem engedi telepíteni, mert azt írja, a "Rockstar-Games-Launcher" letöltése után, a telepítésnél hogy ez az alkalmazás nem fut az ön gépén.

Ránéztem a gép névjegyére és azt írja, hogy "32 bites op. rendszer, x64 alapú processzor"

Ahogy utána olvasgattam ez lehet a baj?

Vagy nem értem....mert ráadásul nekem úgy emlékszem hogy eredeti win10 is volt a gépemen.

Meg hát az 5-el is játszottam rajta, szóval nem értem...most rátelepítette az eredeti 64 bites op rendszerem helyett egy 32 bites hamisítvány szart 8 ezerért?!



2022. okt. 17. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik.
2022. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A rajta lévő volt hamisítvány (szerinte), ezért 8k-ért vett neked egy 32 bitest és azt rakta fel, ez így most eredeti (ha nem, megütné a bokáját). De csak 32 bites programokat tudsz futtatni a 32 bites operációs rendszeren, 64 biteseket nem. Bár nem is értem miért létezik a Windows 10-ből 32 bites, amikor az megjelent már minden akkori gép 64 bites volt, a Win 7 kellett volna az utolsó legyen 32 bites verzióval.
2022. okt. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Téged nem kicsit vertek át, 8000ért. Cseréld le 64 bitesre, nagyon egyszerűen fel lehet telepíteni, kb csak nextet kell nyomogatni. Mivel nem jogtiszta, így kb fél év múlva kiírja hogy aktiváld a windost, ennek a problémának a megoldását viszont a fantáziádra bízom.
2022. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elmondta mit fog csinálni, te pedig ebbe beleegyeztél és kifizetted a munkadíjat érte. Ezt kaptad cserébe, de nem vertek át. Mondhattad volna, hogy nem kéred. Mondjuk a 32 bites rendszer genyóság volt, én visszavinném hogy akkor ezt cseréljék ki normálisra, ingyen.

Mondjuk eleve nem kellett volna olyan dologért fizetned, amit te magad ingyen meg tudsz csinálni, és nem kell hozzá semmilyen előképzettség és extra tudás. A net is tele van Windows telepítős videókkal és leírásokkal, elrontani nem lehet, és legfeljebb újrakezded ha nem sikerült.

2022. okt. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem eddig minden rendben ment a gépen, pár éve ezt használom nem akarta hogy aktiváljam se semmi.

Futottak rajta a játékok is, és most meg...nem is értem minek akart új op.rendszert telepíteni?

Nem értek annyira a gépekhez, magyarázott nekem fűt-fát, a felét nem értettem meg, mondom legyen jó és gyors a gép azért hoztam ide.

De mi a fenének rakta rá nekem ezt a szart?

Azt mondta az SSD-re telepíti, és most lehet hülye vagyok, de én azt gondoltam hogy nem az SSD-n lévő op.rendszer diktál hanem ami a gépen van, szóval azt hittem hogy arra muszáj valamit tenni, jó akkor legyen rajta a hamisítvány mit érdekel engem...az csak egy SSD.

2022. okt. 17. 18:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nem értesz hozzá, így ne csodálkozz, ha azt se tudod mit csinálnak, csak rábólintasz.
2022. okt. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a 32 bites rendszer gyorsabb ugyanazon a gépen mint a 64, amíg nem ütközik a ram limitbe. Tehát azt tette amit kértél, gyorsított a gépen.
2022. okt. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6-os


Mert bízok egy szerelőben akihez azért viszem a gépem mert nem értem hozzá?

Valóban remek meglátás...gondolom te az orvosnak is megmondod, hogy hogyan műtsön meg, és nem hiszed el amit mond...de én vagyok a hülye, nyilván.

2022. okt. 17. 18:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi ez?

Valami Eee book 2GB ram az atom proci mellé? Most Win7 ?


Mutass már rendes infó progit, hwinfo vagy msinfo32..

2022. okt. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#2 Elsősorban az 1-2GB-os Windows-os tabletek miatt. Persze ilyenek már nincsenek errefelé.
2022. okt. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!