Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Átvertek volna ezzel a külső...

Átvertek volna ezzel a külső Gembird DVD meghajtóval?

Figyelt kérdés

[link]


Nemrég vásároltam ezt a külső DVD meghajtót. Ma próbáltam volna ki de nem működött.

2 csavar fogta össze, mondom szétszedem és belenézek, aztán ez fogadott:

[link]

[link]

Egy 2013-as tiszta koszos, belül tiszta poros agyon használt laptop DVD meghajtó.


Na most nem tudom, hogy ez a PCX hibája lenne, mert valaki már korábban megvásárolta majd kiszerelte belőle az új meghajtót, majd a régi használtat visszaszerelve visszaküldte a PCX-nek, akik meg újra értékesítették.

Vagy a kis Kínaiak már eleve ilyen használt leselejtezett szarokkal értékesítik ezeket a külső meghajtókat?


A hiba oka egyébként szálszakadásos USB táp kábel, miután kimértem hogy hol lehet a probléma.



2022. aug. 9. 12:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyári selejtek vagy vízkáros meghajtók voltak csomagolva a külső házba. A többségük működött, kívülről nem látszik ebből semmi.

Ez egy shenzeni tömegtermelő cég, mindenük alacsony minőségű. A 2013 szerintem nem kamu, valószínűleg hosszú ideje adják el ugyanazokat a hulladékokat és sorban pakolják be a külső házakba. Ez van nekik hatalmas mennyiségben raktáron, biztos fillérekért szerezték.

Egyébként a Gembird és az általad linkelt Samsung meghajtó ugyanazokat tudja, ez megerősíti a dolgot.

2022. aug. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Japán Gulyás ***** válasza:
88%
A gyártó vágott át - a notebook meghajtót nem éri meg senkinek kiszerelni, mivel olcsóbb, mint a külső ház maga. Jó állapotú, soha nem használt darabokat találsz 1-2000 forintért.
2022. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

Az ok líraian egyszerű:

- A Gembird nem egy OEM-gyártó, nem fejleszt optikai meghajtókat. Megvesz valami olcsó - jelen esetben a Toshiba/Samsung által gyártott - laptopmeghajtót, rak mellé egy olcsó USB-SATA átalakítót, berakja egy házba és kész. A versenytársakhoz képest - [link] - a legolcsóbb: nem csoda, hogy ilyen a minősége.

- Nem csoda, hogy poros belülről. DVD-meghajtót kevesen vesznek, így sokáig porosodhatott a raktárban.

2022. aug. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Belül tiszta por, tipikusan a használattól lerakódott dzsuva az olvasófej környékén és a szilikon zsírozott mozgóalkatrészeken.

Szóval vagy bontott meghajtót tett bele a gyártó, vagy valaki a PCX-en keresztül bäszott át.


Ismerem ezt a Gembird márkát, régebben rendeltem egy SATA/IDE átalakítót, aztán csak egy darab táp kábel volt a csomagban, átalakító lemaradt. 3 ezer forint volt, úgyhogy lenyeltem.

Most is csak azért vettem ezt mert olcsó és van pár régi DVD amit menteni szerettem volna, mielőtt az enyészeté lesz.

Tehát nem fűztem nagy reményeket ehhez a meghajtóhoz, viszont azért ennyire nem gondoltam hogy elektronikai hulladékot veszek.

Ezek után tényleg messziről kerülök mindent amire Gembird van írva.

2022. aug. 9. 12:49
 5/19 anonim ***** válasza:
13%
Én a PCX-et is elkerülném, a csomagolást hírből sem ismerik és mindig van valami baj a rendeléssel.
2022. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Meg se nézted mit vettél..? Azonnal vissza kell vinni, persze ha már fél év eltelt azóta hogy megkaptad akkor erről lekéstél.. :(
2022. aug. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

"Belül tiszta por, tipikusan a használattól lerakódott dzsuva az olvasófej környékén és a szilikon zsírozott mozgóalkatrészeken.


Szóval vagy bontott meghajtót tett bele a gyártó, vagy valaki a PCX-en keresztül bäszott át."

Nem kellett használni - 9 évnyi tárolás egy poros raktárban elég "dzsuvát" halmoz fel "az olvasófej környékén és a szilikon zsírozott mozgóalkatrészeken".


"Tehát nem fűztem nagy reményeket ehhez a meghajtóhoz, viszont azért ennyire nem gondoltam hogy elektronikai hulladékot veszek."

Kihalófélben levő - így sok éve raktárban veszteglő - tömeggyártású konzumer termék legolcsóbb darabját kiválasztod - ne csodálkozz, hogy poros és vacak.

2022. aug. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

14 napon már túl vagyok, kb. 3 hete vettem. Költözés miatt ma volt csak időm foglalkozni az adatmentéssel DVD-ről.

Az 500 forintos benzinnel meg nem érné visszavinnem a Dunaplázába, posta meg a futár kb. a fele lenne a meghajtó árának, amit ugye a PCX nem térít meg nekem.

Szóval ott vagyok, hogy egy 5V-os tápot direktbe beleforrasztottam a nyákba, így a szálszakadásos USB kábelt kitudtam váltani.

Most pedig egyelőre másolja az adatokat, bár brutális hanga van. Remélem kibírja mind a 9 DVD-m. Utána meg megy az elektronikai hulladékgyűjtőbe.

2022. aug. 9. 13:22
 9/19 A kérdező kommentje:

#7 ne nézz már hülyének kérlek. Nem ma kezdtem.

15-20 évvel ezelőtt is szedtem szét régi, még csak CD olvasásra képes meghajtókat. Aztán rengeteg DVD lejátszót is. És a híresen kehes LG DVD meghajtókkal is volt dolgom.

Mindet takarítás céljából szedtem szét.

Tudok különbséget tenni használatból eredő por és "tárolási" por kötött.

Én vagyok itt nem te, én láttam mi van a belsejében, nem te. Egy egyébként is viszonylag zárt szerkezetbe nem kerülhet bele szöszmösz.

2022. aug. 9. 13:33
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

"vagy valaki a PCX-en keresztül bäszott át" ...


Megeshet ha a (2héten belül) visszavitt terméket nem ellenőrzik mi van a dobozban, csak súlyra 'van benne valami', aztán eladják másnak... :(

2022. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!