Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Átvertek volna ezzel a külső...

Átvertek volna ezzel a külső Gembird DVD meghajtóval?

Figyelt kérdés

[link]


Nemrég vásároltam ezt a külső DVD meghajtót. Ma próbáltam volna ki de nem működött.

2 csavar fogta össze, mondom szétszedem és belenézek, aztán ez fogadott:

[link]

[link]

Egy 2013-as tiszta koszos, belül tiszta poros agyon használt laptop DVD meghajtó.


Na most nem tudom, hogy ez a PCX hibája lenne, mert valaki már korábban megvásárolta majd kiszerelte belőle az új meghajtót, majd a régi használtat visszaszerelve visszaküldte a PCX-nek, akik meg újra értékesítették.

Vagy a kis Kínaiak már eleve ilyen használt leselejtezett szarokkal értékesítik ezeket a külső meghajtókat?


A hiba oka egyébként szálszakadásos USB táp kábel, miután kimértem hogy hol lehet a probléma.



2022. aug. 9. 12:17
1 2
 11/19 NTBS ***** válasza:
64%
Igen, sajnos.
2022. aug. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%

"#7 ne nézz már hülyének kérlek. Nem ma kezdtem."

Ennek ellenére megveszel egy kihalófélben levő, legolcsóbb konzumer technikai eszközt egy kínai nem OEM-gyártótól, ami majd egy évtizedet állt egy raktárban és meg vagy lepődve, hogy vacak a minősége. ;)

2022. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem ugyanúgy néz ki mint a felső linken vagy nem működik akkor, burkolat nélkül kaptad, akkor panaszkodj. Ha viszont te szedted szét hogy másképp nézzen ki a te képeiden mint a gyári képeken akkor magadra vess..
2022. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%
1-2 ezer lett volna Kínából egy optikai meghajtóhoz való usb-sata kábel, egy bontot dvd meghajtó sem kerül többe.
2022. aug. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez most nem a PCX hibája.

[link]

2022. aug. 10. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

#15 köszönöm!!


Már átment ez a topik csökkent értelmi képességű emberek gyűjtőhelyévé, de szerencsére jött a megváltás.

Leírom, hogy csak adatmentére kellett volna egy legolcsóbb vacak, amit valószínűleg soha többet nem használtam volna, erre én vagyok a hibás mert:


1. tudtomon kívül használt meghajtós szart veszek.

2. én a webshopon keresztül nem látok bele, hogy egyébként a pénzemért nem azt kapom ami elvárt lenne.

3. azért szedtem szét egy 9 ezer forintos külső meghajtót, hogy itt ezen az oldalon panaszkodjak hamis fényképekkel, 20IQ logika.


"Úgy tűnik ezek a gembird dvd írók régi laptopból kiszedett írók. Amit először próbáltam az egy 2009-es samsung volt firmware alapján. Viszont a színe miatt cseréltem. A kályha ezüst nem volt valami elegáns.

Viszont most egy fekete van, ami jobban néz ki. Ebben egy 2006-os LG író van. Csupa por a belseje."

2021-12-08


Tehát ugyanaz azt tapasztalta az illető fél évvel ezelőtt, mint én.

Így végre kiderült, hogy nem a PCX a ludas hanem a Gembird, mert használt-bontott meghajtókat pakolnak műanyag keretekbe.

Leírom még egyszer a távolba látó OEM mániásnak hogy nem, nem raktár por, hanem bizony sok-sok éves használatból eredő kosz, mocsok, retek van benne.

2022. aug. 10. 07:28
 17/19 anonim ***** válasza:
76%

Továbbra sem érthető minek panaszkodsz.

A működésére nincs panaszod. A színét te választottad. Ha a szaga nem tetszik, spriccelj rá kölnivizet.. :)

Garancia gondolom van rá.

Ha azt nehéz elviselni hogy olcsón vásárolva egyes alkatrészeit már mások is használták, akkor gondolj arra hogy a levegő molekuláit amit belélegzel már milliónyi más élőlény is belélegezte előtted, a víz amit iszol milliónyi hal is 'megivott' már és ők sem panaszkodnak erre...

Na és környezetvédelem is létezik ám! Ami működik azt addig kell használni amíg működik. A kidobása is és az új eszköz gyártása is környezetszennyezéssel jár (bányászat, ritkafémek, a gyártáshoz felhasznált energia stb)

2022. aug. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%

#16:

"Már átment ez a topik csökkent értelmi képességű emberek gyűjtőhelyévé

...

20IQ logika

...

Leírom még egyszer a távolba látó OEM mániásnak"

Argumentum ad hominem érvelési hiba.


Az alábbi idézet:

"Úgy tűnik ezek a gembird dvd írók régi laptopból kiszedett írók."

csak szubjektív feltételezés, mint az alábbi is:

"nem raktár por, hanem bizony sok-sok éves használatból eredő kosz, mocsok, retek van benne."


"1. tudtomon kívül használt meghajtós szart veszek."

Hogy régi meghajtót veszel azt sejthetted. A DVD formátum kihalóban van.


Hogy használt, azt a meghajtó valamilyen diagnosztikájából (ha lenne, de a merevlemezzel illetve az SSD-vel ellentétben itt nincs SMART) esetleg kopásnyomokból (nem abból, hogy poros, hisz por tárolás közben is kerülhet bele) lehetne mindent bizonyítást érdemlően megállapítani.


Hogy vacak minőségű, azt meg az árból, illetve abból a tényből, hogy a Gembird nem OEM DVD-gyártó cég lehetett sejteni.

2022. aug. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nekem az a bajom az ilyen esetekkel, hogy nem szeretem másnak a lehasznált szemetét megkapni. Pláne nem pénzért.

De mostanra már iszonyat mennyiségű elektronikai hulladék van, amitől így lehet a leg-környezetkímélőbben megszabadulni egy rövid időre még.

Bár, gondolom, nem az a fő cél...


Én egy n-akármicsoda fantázianevű 3,5" sata-usb külső házzal jártam így, aminek a hozzá mellékelt tápegysége volt használt.

De olyan szinten, hogy teljesen szét voltak rohadva benne az elektrolit kondenzátorok.

Amik ráadásul eredetileg nem is biztos, hogy abban a tápban voltak, mert látszott az egyiken olyan ragasztó-maradvány, amivel oda volt rögzitve anno valahova egészen máshova, ahonnan aztán levágták.

2022. aug. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!