Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Belevágjak, vagy hagyjam?...

Belevágjak, vagy hagyjam? (Programozói Karrier)

Figyelt kérdés

19 vagyok, 16 éves koromig (10.o vége) IT-t tanultam, majd kikerültem Ausztriába. Van 8 általánosom mivel nem tudtam itt folytatni az iskolát nyelvtudás hiányában.


Utóbbi fél évben dolgoztam (gyári munka), de ezt le szeretném váltani, ez nem karrier. Papírom nincs arról hogy bármilyen szinten is ismerem az IT-t. Ennek ellenére kb 6 éve szabadidős hobbi nálam. El tudnék így helyezkedni bárhol a szakmában? Mindenféle papír és munkatapasztalat nélkül?


PHP és Python amivel úgy érzem képes lennék munkába állni.


Sajnos továbbtanulási lehetőségem nincs, mivel lakbért kell fizessek.


Így biztos nem kerülnék be sehová, tudom. Néhány jó referencia munkával már lenne esélyem, vagy az még mindig kevés?


Mit tudnál tanácsolni, mit tegyek, az első programozói munkám megszerzésének érdekében? Vagy 8 általánossal ne álmodozzak?


Köszönöm



2022. jún. 2. 01:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

A referenciamunka nagyon sokat ér, nem mindenhol váltja ki a papírt, de a legtöbb helyen igen. Referencia és papír nélkül csak szabadúszóként tudsz dolgozni, vagy ha benyomnak valahova.

A középiskolát viszont mindenképp fejezd be, minél tovább húzod annál nehezebb lesz. Estin, levelezőn, ahogy meg tudod oldani. Sajnos saját tapasztalatból tudom, hogy lehetnek olyanok a körülmények hogy nappalin, időben, nem tudod megcsinálni, de annyi referenciád ennyi idősen nem is lehetne ami ellensúlyozni tudná hogy nem fejezted be a középiskolát. Nem azért, mert annyira fontos lenne a tényleges anyag amit megtanulsz, hanem mert egy nagyon kedvezőtlen képet alkot rólad mint munkavállalóról. Ha nem akarsz továbbtanulni a jegyeid nem is számítanak, csak legyen meg.

2022. jún. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Legalább egy érettségit (vagy annak megfelleőt nem tudom Ausztriában hogyan hívják) szerezzél. Mert a 8 általánossal ma már IT területen sehova nem fognak felvenni. Magyarországon még régebben no name kis garázs cégekhez be lehetett kerülni, de már ezek kb. leáldoztak, és kb. csak windows üzemeltetést csinálnak közeli cégeknek.
2022. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Nekem az alapfeltevéseddel van problémám. Ahhoz hogy IT területen megélj nem kell munkahely, de még csak ügyfél se. Nem tudom milyen területen vagy jártas de fejleszthetsz sajátmagad is szoftvert, amit pénzért árulsz, vagy ha netes app akkor reklámokat raksz bele. Ezzel két legyet ütsz egy csapásra. Pénzt keresel ami idővel elég lesz arra hogy felhagy a munkáddal, másrészt portfóliót építesz ami többet ér minden papírnál. Én ugyan 3d grafikusként dolgozók így de heti szinten keresnek meg munka ajánlattal pusztán a portfólióm alapján. Csak egy sz@ros érettségim van. A 21-dik században amikor bármi megtanulható netről és sokszor pár év alatt alakul ki egy új terület egyszerűen nincs idő egyetemet végezni minden szakmához, mert mire létrejön a képzés+elvégzed addigra eltelik 10 év, és lesz egy outdated tudásod ami gyakorlatban semmit nem ér.
2022. jún. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

A referenciamunka - ha tényleg minőségi - az sokat dob az esélyeiden, de általános iskolai végzettséggel 99%, hogy egyből a kukában landol az önéletrajzod. Már csak azért is, mert a munkáltató ebből azt szűri le, hogy képtelen vagy odatenni magad a cél érdekében, és nincs meg a megfelelő szorgalmad, ha még a középiskolát sem fejezted be.

Ez nyilván nincs így, de a munkáltató nem fog kutakodni utána, hogy milyen pénzügyi, nyelvi, vagy lelki gondok miatt nem fejezted be a középiskolát.


#3: Ez így leírva szép és jó, és maximálisan kiáll a "csak tehetség kell ahhoz, hogy sikeres legyél" elvet, viszont a gyakorlatban ez a legkevésbé sincs így.

Ahhoz, hogy az ember egy sikeres és ismert szoftvert írjon, egészen kivételes tehetség, és nem kevés idő szükséges. (Vagy hatalmas szerencse... Angry Birds, khm...) Ha kiad egy n+1. Super Mario klónt, vagy egy n+1. jegyzetelő alkalmazást, amikből Dunát lehetne rekeszteni, örülhet, ha egy év alatt eléri a párszáz letöltést. Jó, ha a Play regisztráció árát vissza tudja vele szerezni. Szép elgondolás, hogy puszta tehetséggel az ember sokat tud keresni, meg sikeres lehet, de ez sajnos a 80-as évekre volt jellemző. Akkor egy jó ötlettel tényleg akár világhírű is lehetett az ember. De most, amikor nagyságrendekkel többen próbálkoznak hasonló módon pénzt keresni, sajnos túltelített lett a piac. De még ha valami jót is sikerül összedobnia, azt akkor is meg kell ismertetni a potenciális ügyfelekkel.

Az egyetem meg nem pusztán annyi, hogy beléderik az éppen divatos JS frameworköt, és akkor nesze, boldogulj. (Ez a "gyorstalpalók" reszortja.) Az egyetem egy átfogó tudásanyagot és rálátást ad, és a szakmai kompetenciákat fejleszti. Az pedig nem fog 10 év múlva elavulni, sőt, pont 10-20 év múlva fogja nagyon nagy hasznát látni annak, hogy egyetemet végzett. A technológiák folyamatosan változnak, a szemléletmód, és a szükséges készségek nem.

2022. jún. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%
4-es viszont ott vannak a telefonos applikációk.. Azért egy jó ötlettel lehet pénzt keresni másnak is jött már össze tizenévesen is.
2022. jún. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Igen, én is azokról beszéltem.

Vajon tízezerből hány tininek sikerül összehozni olyan alkalmazást, amit a családján és a haverokon kívül használnak is? És lehetőleg annyian, hogy abból bevétele is legyen. (Gondoljuk tovább: annyi bevétele legyen, hogy legálisan vállalkozásként is nyereséges legyen.)

Az a baj, hogy a könnyen megvalósítható ötleteknek már a 99,99%-át megvalósították. Jelenleg 3,48 millió alkalmazás van a Google áruházában. Még ha ennek a háromnegyede hulladék, az akkor is 1 millió környéki szám. Százezres (ha nem milliós) nagyságrendű azoknak a tábora, akik úgy gondolják, majd egy jó ötlettel meggazdagodnak. Hánynak sikerült közülük? Na, ez itt a gond. Egy rendkívül szerencsés embernek, vagy egy rendkívüli zseninek talán sikerül. Miért nem hallunk naponta százával sikersztorikat a tizenévesen komoly bevételeket szerző programozókról? Azért, mert ez nem így működik. Az pedig, hogy 6-8 embernek sikerült, mellette százezreknek meg nem, arra azt kell mondjam, hogy inkább adjon fel egy hatoslottót, nagyobb eséllyel fog nyerni.

2022. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
MIért ne ? Az a 6 -8 ember ha így állt volna hozzá akkor ők se lettek volna ott.
2022. jún. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Menj az AMS -hez arbeit markt service mond el a ott mi helyzet ott segíteni fognak ők ismerik a dörgést.


Ausztriába nem kérik értségit csak akkor ha egyetemre akarsz menni.


Én inkább német tudásod miatt aggódok mert gyári munkásként egy gyenge némettel is boldogulsz, de IT-ba azért kell nyelv.



100nak is egy vége Menj be az AMShez mond el mi helyzetet kérdezd meg mik a lehetőségeid.

2022. jún. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#7 Azért ne, mert nem alapozhatod az életed arra hogy nyersz a lottón. Minden szerencsés, sikeres játékra jut ezer amibe beleölték az energiát(~nem a "volt egy jó ötletem" kategória), tisztességesen össze lett rakva, csak a véletlenek szerencsétlen összjátéka miatt a kutya sem tud róluk. Naponta ~3800 új app kerül fel a playstoreba - ebből nem fogsz kitűnni komoly marketing nélkül, onnantól meg nem csak egy jó ötletről, hanem rengeteg pénzről is beszélünk.

Egyébként az Angry Birds sem a "szerencsések voltak" kategóriába sorolható, több mint 40 mobiljátékot csináltak előtte ami nem működött anyagilag, éveken keresztül próbálkoztak újra és újra és újra. Flappy Birdre lehetne igaz ez a kijelentés legfeljebb, de az meg dizájn szinten A Mobiljáték lett - akármikor elkezdheted/lerakhatod, játszhatod 10 másodpercig vagy fél órát, nem igényel idő vagy energiabefektetést, de elég kihívás van benne ahhoz hogy hosszú távon se unj rá, és mellé az irányítása is tökéletes a platformon amire készült.

Plusz a Flappy Bird 6 éve volt, már akkor is nehéz volt a mobil piacon teret nyerni, azóta exponenciálisan rosszabb lett a helyzet.

2022. jún. 3. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én azért finoman megkérdezném, hogy milyen szinten állsz? Mi a legkomolyabb program/weboldal, amit eddig írtál?
2022. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!