Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » "Aktiválja a Windowst" -...

"Aktiválja a Windowst" - ehhez szakember kell, vagy egy dilettáns is képes lehet megcsinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szóval az a helyzet, hogy van egy elég régi laptopom, még gyerekkoromban egy haver DIY-olt rá valamiféle Win10-et, hogy tudjam használni. De most a vízjelből ítélve nem a legtisztábbat.


Ahogy a kérdésem is mutatja, nem vagyok sajnos egy IT-zseni. Ha megveszem a szükséges eszközt, egyedül meg tudom csinálni? És ha megkérek rá valakit, mennyit kérhet el érte, ami még korrektnek számít?



2022. márc. 7. 21:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nyitni a gépház megfelelő menüjét és beilleszteni egy számsort. Baráti alapon ezért pénzt kérni jó nagy pofátlanság lenne, mert 5 darab kattintás és 20 másodperc az egész. Ha ennyire bizonytalan vagy benne, nézz meg 1-2 videót.
2022. márc. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Íme a Microsoft hivatalos dokumentációja:

[link]


Egyébként pedig, ha már van termékkulcsod:

Gépház > Frissítés és biztonság > Aktiválás > Termékkulcs beírása

2022. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Uh szuper! Nagyon köszi a válaszokat!
2022. márc. 7. 21:25
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Ha pedig olcsón kell kulcs:

[link]

Kupon kód: DRTOR50

Így kb kevesebb mint 8 USD egy win 10 pro.


(Persze majd lehet jönnek fröcsögni, hogy "de hát az nem is legális!". De. Az. Európában törvényes továbbértékesíteni a kulcsot. Én is így vettem és használom évek óta.

2022. márc. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
Tölts le ncore-ról egy loadert, és kövesd az utasításokat!
2022. márc. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Shaddark ***** válasza:
60%

#5

"Tölts le ncore-ról egy loadert, és kövesd az utasításokat!"

Aztán jó bányászást meg ddsolást neked :D

Istenem, 2-3 ezer miatt szívni, nem értem a mai embereket :)))

2022. márc. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Shaddark ***** válasza:

Én az árukeresőn való vásárlást javaslom.

Mert vagy használt vagy tört - néha még maga az eladó sincs tisztában vele.

Az árukeresőn kapsz rá 90 nap garanciát, azaz nem futsz bele hogy 1 hét/hónap múlva kiírja hogy ez a windows nem legális.

2022. márc. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#6 Én is így csináltam, évek óta megy probléma nélkül. A vindóz egyébként sem ér még annyit sem, amennyit az áramra költesz, hogy letöltsd.
2022. márc. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Shaddark ***** válasza:

#8

De frissítések után lehet hibát keresgélni, konkrétan egy "szakkör" a hozzá adott értéke.

Amúgy unka öcsém is ezt mondta nemrég, aztán beszagatott néha - néha a LOL alatt is neki :D

Pedig az elmegy egy kávéfőzőn is...

Mióta vettem neki egyet 2500-ért azóta nem szaggat semmi sem, érdekes :)

2022. márc. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#7

Az árukeresős boltok semmivel sem megbízhatóbbak mint a godeal amit ajánlottam. Azért mertem javasolni, mert évek óta megy több gép is az onnan vásárolt liszenszel.


#8

Én is rühellem a windows-t, linuxon dolgozom, de van 1-2 program ami miatt meg kellett tartanom. Igazából nézzünk szembe a tényekkel: beülsz egy hamburgerre egy gyorsétterembe, akkor ennyit minimum ott hagysz. Szóval mondjuk úgy, hogy 3000Ft az "nem tétel". (persze tudom, mindjárt jön majd mindenki az afrikai éhező gyerekekekkel, meg a borsodi segíjjbő élő kisebbségiekkel akiknek ez is nagy pénz) de általában pont azok vannak kiakadva ezen, akik pl 1 nap alatt elfüstölik ezt az összeget.... szóval maradjunk annyiban, hogy az 500Ft-os kenyér árához képest, ez csekély összeg és (szinte) bárki megengedheti magának. Kényelmesebb és egyszerűbb, mint mindenféle KMS szolgáltatásokat futtatni a háttérben.

2022. márc. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!