Vagyonőr- ként dolgozom. Háromóránként elrendelték a csekkolást a kihelyezett pontokon. Volt amikor csekkoltam volt amikor nem. Hogyan és mit ellenőriznek ezen a kis kütyün? Ha azért sem szolnak amikor sorozatban kihagyom a csekkolásokat.
9: Amit te írsz azt beléptető rendszernek hívják, és "anit passback zóna" (hogy magyarul hogy hívják nem tudom, mert mindenki így használja). Az egy egészen más célú és másra való jószág. És pont itt a biztonsági rendszereknél nem keverjük a funkciókat. Az egyik arra való, hogy szabályozza, hogy ki mikor hova mehet, illetve merre (ezek valóban be vannak kábelezve, de kábel úgyis kell oda mert az ajtót is nyitni kell). Meg van egy őrjárat ellenőrző ami megint másra való. Itt sok féle kivitelben van, és pl. a telephely leghátsó sarkába ahova már kábel se megy meg semmi, csak van egy kerítés oszlop oda is fel lehet szerelni. És akkor az őr kénytelen odáig elsétálni, mert kiderül ha még a közelében se járt. Itt megint más cél. Itt azt kell ellenőrizni, hogy az őr mit csinál, merre járt, mikor volt adott ponton (egyrészt az őr ellenőrzése miatt, másrészt egy illetéktelen behatolásnál visszakeresni, hogy mikor történhetet, ki mikor járt arra útoljára). Például volt ilyen eset is, egyik kórházban, hogy beteg elkószált, valahogy bejutott egy lezárt technológiai folyosóra és vissza kellett keresni, hogy mikor kerülhetett oda. És akkor jó volt látni, hogy 16:15-kor ott járt az előző őrjárat és akkor még biztosan nem volt ott, de a 18:27-es ellenőrzéskor az őr megtalálta. Itt lehetett szűkíteni a kört, hogy mikor volt. Ha nincs ellenőrző rendszer az őr elmondása alapján "elindultan fél 6-kor a szokásos kőrjáratra, valamikor fél 7 körül érhettem oda, mert 7-kor már vissza értem a tartozkodóba" pl. egyes országokban a halál beálltának az időpontjának igen komoly jelentősége van (itt is ezért kellett szűkíteni). Például meghal X és az ő vagyonát örkli Y az övét Z de ha Y hal meg előbb akkor X vagyonát nem Y-Z sorrendben hanem pl. M fogja örökölni (pl. ha jól emlékszem USA-ban vannak ilyen esetek). Ilyenkor a lehető legjobban le kell szűkíteni, hogy mikor történt (ezért van pl. az amerikai kórház sorozatokban is, hogy a halál beálta C óra D perc. Ilyenekhez is előveszik ezeket az adatokat, és sok mást.
Szintén tény, hogy az intézményi lopások jelentős részét belső ember követi el, és nem csak Magyarországon, hanem a világban sok helyen gyakor, hogy maguk az őrők is benne vannak. Na ezek a rendszerek ezt próbálják csökkenteni. Én voltam olyan ügyben elsőrendű gyanúsított ahol később kiderült, hogy az őrszolgálat 3 tagja volt az elkövető (több millió Ft-nyi számítógép tűnt el egy olyan helyiségből amihez elvileg csak nálam volt kulcs. És volt egy tűzkulcs a portán). Ott szintén segítettek ezek az adatok.
16: Minden csekkolási pontnak van egy egyedi azonosítója (ez egy nagyon sokjegyű szám, kb. egyedi az egész világon, tehát elvileg nincs kiadva két azonos számot tartalmazó eszköz) azt tudja a gép, hogy melyik azonosító számú ellenőrző eszköz hol van, és a kis kütyü ami a kezedben van rögzíti, hogy X óra Y perc Z másodperckor leolvastad vele az ilyen és ilyen azonosítójú ellenőrző pontot. Majd ebből össze lehet rakni. (kb. úgy képzeld el mint a chip ami a kutyában van, az is csak egy sok jegyű számot ad meg, és minden más adat a számítógépben van).
Ha meg valahol rendszeresen rossz és nem olvasható szólni kell, mert az őr szívja meg a végén.
Na pont az ilyenek miatt nézik le a képzett, profi őröket. És pont ezért nincs megfelelő órabérük sem.
Nem kötelező ott dolgoznod!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!