Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Viszonylag gyenge hardverrel...

Viszonylag gyenge hardverrel android alkalmazásfejlesztés?

Figyelt kérdés

Egyetemen vagyok és épp javát használunk. Odabent gyakoralton az intézmény gépeit használjuk ami szép és jó, viszont mikor "házit" kell csinálni, vagy épp online tartja meg az oktató az órát, ezeket a gépeket nem érhetem el, így saját gépen kellene dolgoznom. Dolgoznék, viszont laptopom van, ami mondjuk úgy, kissé régies és gyengusz. Elég hosszú (hosszú means an eternity) idő, mire valamit debugol, buildel, azt meg ki se tudom várni, hogy pl egy emulátorban megnyissa hogy tesztelhessem ott, saját telefonra meg nem szeretném rátenni, viszont fölös telefonom sincs a célra. Azon felül, hogy váltsak laptopot, tudnátok valami tanácsot adni? Nincs pénzem új laptopra, segítséget pedig senkitől sem tudok kérni sajna...

Amim jelenleg van az egy I5 4288U processzor, 8gb ram és egy HDD (nincs lehetőség laptopon belül elhelyezni az SSD-met, mert a HDD 320gb-s az SSD meg 120 így inkább az előbbit használom, az SSD-t meg külső merevlemezként usb-ről :/). Ezekkel kellene dolgoznom amik nem lennének olyan nagyon rosszak, de már több éve megvan és aktívan használom és tapasztalom, hogy lassabb. Szervízbe 3 havonta szoktam elvinni, ott kitakarítják, néha thermal paste-t is cserélnek rajta, de ezen felül nem tudnak segíteni ott sem.


Ha valakinek van Bármi tanácsa, ötlete, azt szivesen megnézném!


2021. okt. 9. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:

3 havonta szervízbe? - Nem vigyorognak, mikor belépsz?

Azon a pénzen, amit 3 havonta szervízre költesz, már régen venned kellett volna egy 500 gigás ssd-t. Még most sem késő beruházni rá.

2021. okt. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

el se indítsd az emulátort, nyeld le a dolgot és használd a telód

az IDE is sokat tud enni, nah de az emulátor...

2021. okt. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerintem érted, hogy nem az SSD/HDD a fő probléma.

Ahova járok, van, hogy nem kérnek el semmit azért mert kitakarítják a laptopot, de van, hogy azt mondják, ezt még nem kell takarítani és ennyi.

2021. okt. 9. 19:00
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 hát néha meg lehet tenni ezt is, de mhm... Kissé aggódom amiatt, hogyha valamit elrontok, a telefonnak is baja lesz.
2021. okt. 9. 19:01
 5/5 Kérdező95 ***** válasza:
Tanulóként igényelhetsz Miscrosoft Azure fiókot ha jól emlékszem 1000 vagy 100 dollárral, mi rendszerüzemeltető képzésen ezzel futtattunk magunknak szervereket, körülbelül 2core 4gb memória gépet fogsz tudni futtatni 1-1,5 hónapig ingyen, ami erre tökéletesen alkalmas lehet! Pár kattintással kész Windows, esetleg Linux gépet készíthetsz! A csatlakozás is könnyen megoldható
2021. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!