Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi idő alatt válhatok...

Mennyi idő alatt válhatok haladó programozóvá?

Figyelt kérdés

Már volt tapasztalatom a programozásban egy elég egyszerű nyelvvel, a Pawnnal. És volt, hogy elkezdtem javát tanulgatni meg ez az, de abbamaradt.


Most elhatároztam, hogy megtanulom a C++ nyelvet, nem szeretném abbahagyni és vannak terveim is alkalmazás/játékfejlesztés terén.


Napi 1-2 órát rá szeretnék szánni a tanulásra, Visual Studio Codeban tanulgatok.


Körülbelül így ezzel az ütemmel haladva, mikor érhetem el azt, hogy alkalmazásokat fejleszthessek? Nehéz tanulni C++ - t?



2020. jún. 22. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

"Napi 1-2 órát rá szeretnék szánni a tanulásra, Visual Studio Codeban tanulgatok.


Körülbelül így ezzel az ütemmel haladva, mikor érhetem el azt, hogy alkalmazásokat fejleszthessek?"


Kb. soha.

2020. jún. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Hát, napi 1-2 órával baromi sokáig.
2020. jún. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Attól hogy tudod a C++ szintaktikáját, még nem leszel haladó programozó. 1-2 óra meg lószar.
2020. jún. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem ezt mondtam, kérdésem csak az volt, hogy ezzel az ütemmel haladva mennyi idő alatt tudnék egy olyan szintre fejlődni, hogy képes legyek alkalmazásokat fejleszteni, hisz nem tudom milyen nehéz lehet a C++, nem vagyok benne jártas.


Nyilván így rá fogok szánni legalább 5-6 órát..

2020. jún. 22. 16:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat nélkül rengeteg gyakorlást igényel hogy egyáltalán megértsd amit olvasol, nem hogy neki tudj állni saját programnak, napi 1-2 órával nem tudom, 6 év? 8? Nekem annyi biztosan kellett volna így. Vannak területek amikhez hozzá sem tudsz szagolni 3-4000 óra gyakorlat nélkül, nyilván függ attól is hogy mit akarsz csinálni, de ez nem olyasmi amit fel lehet venni hétvégi hobbinak aztán eljutni benne olyan szintre hogy piacképes tudásod legyen.

A nyelvnek nincs túl nagy jelentősége, a programozás nem gyökeresen más két nyelv között, egyikről átállni a másikra sosem tart sokáig, a különbségeket általában 1-2 nap alatt megtanulod.

2020. jún. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Nem ismerem azt a nyelvet, de ez így elég kevés infó. A 'van tapasztalatom' mit jelent?


Tudsz működő algoritmust, adatszerkezetet implementálni? Mert az még nem valami sok. Tudsz működő kisebb alkalmazást írni? Az valami. Tudsz jól strukturált, könnyen bővíthető, optimálizált, jól olvasható kódot írni, amit ha odaadnál egy random fejlesztőnek, folytatni tudná? Ez jelentené a haladó szintet.


Ha egy nyelvből haladó (illetve valamilyen szinten) vagy, könnyebb megtanulni egy újat, ezért nem ártana tudni ezt az információt. Illetve a nyelven kívül milyen egyéb tudással rendelkezel, milyen szinten vagy belőlük (pl. matek, informatika egyéb területei (adatbázisok, hálózatok, architektúrák, logika, stb. stb).


Ezenkívül sokan a C++-t tartják a legnehezebb nyelvnek, tehát ezt is bele kell kalkulálni, továbbá azt is, hogy az általad ismert nyelv mennyire hasonlít a C++-hoz.


Összehasonlításképpen én egyetemen 2 év után jutottam el arra a szintre, hogy szuboptimális, másoknak (beleértve saját jövőbeli énemet) érthetetlen, de többnyire működő (csak kicsit bugos, csak 0%-ban tesztelt) kódot összerakjak. Jó hír lehet, hogy egyetemre zéró specifikus tudással mentem, rossz hír, hogy napi 10-12 óra tanulással számítva, hétvégékkel együtt (de a nyár szabad, yay). Aztán még pár év egyetem, majd kb. 3 év éles munka után jutottam el arra a szintre, hogy már tudom, hogy mennyi mindent nem tudok. A munkát valahogy megcsinálom, de elég szuboptimálisan, rá kéne tanulni még. De most már legalább látom, hogy szuboptimális, tehát ez is valami.


Egyetértek az ötös válaszolóval, miszerint programozni kell tudni, nem nyelvet. Aki tud normálisan programozni, az meg tud tanulni (használni) bármilyen más nyelvet. Ha a cég saját idióta nyelvét, akkor azt. Annyival kiegészíteném, hogy nem rokon nyelveket nehezebb megtanulni, én inkább több hétre vagy hónapra saccolnám, feltéve hogy az új nyelvnek megfelelő elvvel szeretnél legalább valamilyen szempontból (de esetleg más szempontokból nem) jó kódot rittyenteni. Sőt visszatérni egy régebben használt nyelvre is nehéz, hiszen át kell állni egy másik gondolkozásmódra. Mindenesetre támogatom a dolgot, hogy valaki vagy tud programozni, vagy nem. A nyelv másodlagos. Ezért az ember nem 'tud' valamilyen prog nyelven, hanem, hanem tud programozni (vagy nem), és bizonyos nyelveket használt a múltban.

2020. jún. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy felmérés szerint körülbelül 1000 óra szükséges ahhoz, hogy egy junior programozó szintet megüss, természetesen ez egyénileg változhat. A kérdésed alapján a junior szint nálad nagyjából kimeríti a haladó kategóriát.

Ez az aktív programozásra vonatkozik, nem arra, hogy másokat nézünk programozni a youtubeon. Tehát ha mondjuk napi 30 perc videót nézel/könyvet olvasol, és 1 órát gyakorolsz mellé, és néha kihagysz egy-két napot, mert karácsony van, beteg vagy, akkor pont 3 év múlva papírforma szerint már elérheted ezt az 1000 órát.

De szerintem itt nem csak az egyéni szint, hanem a tanulás minősége is sokat számít, illetve egy rosszul megtervezett tematika is nagyon kihúzhatja az időt.

2020. jún. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!