Milyen laptopot érdemes vásárolni egyetemi tanuláshoz (BME Gépészmérnöki Kar, Mechatronikai mérnöki alapképzés), egyetem kezdés előtt állva?
Elsősorban olyanoktól várnék, kérnék választ, akik maguk is ott vagy hasonló műszaki területen tanulnak vagy oktatnak, dolgoznak.
Az is nagy segítség, ha konkrét gépeket ajánlotok és az is, ha a képzés sajátosságait, követelményeit is figyelembe véve elmondjátok, hogy milyen paraméterekkel bíró laptopot érdemes választani.
(Kijelző mérete, típusa? Processzor? Memória? Háttértár? Kimenetek, bemenetek? Akkumulátorok? Bővíthetőség? Egyebek?)
Egyetemhez nem kell erős gép, egy használt üzletivel is el lehet végezni.
Inkább vegyél olyat ami egyéb igényekhez is megfelel, az elsődleges felhasználási céljaidhoz.
Lenovo, DELL, HP-ból bármelyik üzleti 1-2 generációig visszamenőleg. Ezek már simán bírnak 6+ óra üzemidőt akkuról. Arra figyelj, hogy vállalkozótól vedd felújított állapotban, ne magánszemélytől lestrapáltan. Ha lehet, akkor kérj tőle tesztábrákat, amin látszódik az akkumulátor, a memória és a lemez állapota is.
Ami a felsoroltak közül szerintem fontos:
Legalább 8GB memória és 120 GB SSD legyen benne. Ha csak egyetemi dolgokat tárolsz rajta, akkor ennyi bőven elég a programoknak és azoknak a pár kB-os/MB-os fájloknak, amiket órán fogtok csinálni. Ha nagyobb igényeid vannak, akkor értelemszerűen növeld, én csak próbálok költséghatékony megoldást írni.
Kijelző: A régi Lenovo T400-as időkben borzalmas tapasztalatom volt a TN paneles kijelzőikkel, mert fakók voltak, rossz betekintési szöggel, emiatt fárasztották a szemet. Ha biztosra akarsz menni, akkor nézd meg vétel előtt a képét vagy kifejezetten IPS panelest keress.
Minden más lényegtelen.
Köszönöm a válaszokat.
A 3. válaszolótól kérdezném.
"Most meg munkahelyen i5-8500H procissal modellezek, integrált grafikával."
Konkrétan milyen gépet használsz most a munkahelyeden? Márka, típus?
Úgy látom, ennek a "Dell Latitude 5491" gépnek 14"-os kijelzője van.
Ez nem kicsi mérnöki tervező programok (AutoCAD és társai), és modellező programok használatához?
"Ez nem kicsi mérnöki tervező programok (AutoCAD és társai), és modellező programok használatához?"
Viszonylag kicsi, dokkolón használom 2db 24" monitorral. De egyetem alatt is kicsi volt nekem a laptop 15.6" kijelzője, és vettem egy 24" monitort, ahogy tette ezt nagyon sok kolis társam. Sok erő nem kell, inkább nagy kijelző, de ezt laptopban úgysem éred el, hiszen hordozni kell, ezért a monitor.
Köszönöm a hozzászólásokat, válaszokat.
Összegezve:
- A mobilitás, kisebb súly és méretek miatt ideálisabb választás az egyetemre egy -a tervező és modellező programok futtatására is alkalmas hardverrel bíró, de- kisebb képernyőjű, 14"-os laptop.
- Mert az asztali munkához, tanuláshoz -nagyobb kijelzőjű laptop esetén is- célszerű lenne egy plusz (megfelelően nagy méretű) monitort is csatlakoztatni a laptophoz.
A klaviatúrája mennyivel kisebb egy 14"-os laptopnak, a nagyobb kijelzős gépekhez képest? Nagy tenyérrel/kézfejjel nem kényelmetlen a kisebb klaviatúrán dolgozni? (Vagy esetleg a plusz monitor mellett plusz klaviatúrát is érdemes csatlakoztatni a géphez.)
Persze vásárlás előtt személyesen is kézbe veszek majd gépeket, de előzetesen érdekelne, hogy Te vagy mások hogyan látják ezt.
/Nem derült ki egyértelműen számomra. A 3., 5. és 8. választ ugyanattól a személytől kaptam?/
A kalviatúra azonos méretű 14"-nál, csak nincs numpad.
Igen, 3-5-8 tőlem volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!