Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy bootolhato ubuntum....

Van egy bootolhato ubuntum. hogyan tudok szervert csinalni ugy, hogy elerjem a fajlokat a laptopomrol?

Figyelt kérdés
Ugy mint windows ban tudtam. Bocsi a helyesiraesert, akngolon van a billentyuzet, eyert nem tudok rendesen irni.

2021. febr. 25. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kulcsszó, amit keresel: samba

[link]

[link]

2021. febr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincs abban a nyomorult Ubuntuban (Gnome-ban) a fájlkezelő jobb klikkes helyi menüjében a tulajdonságok alatt megosztás?

Telepítsd fel a nautilus-share és a samba csomagokat, és akkor elméletileg lesz ilyen menüd, mint itt a képeken: [link]

2021. febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

de van, addig eljutottam, a mapp8kat meg tudja osytani, de a hdd.t valamiert nem

es windowson meg egyaltalan nem talalja meg, de telefonnon es file explorerben igen

2021. febr. 25. 12:54
 4/8 A kérdező kommentje:

a sambat telepitettem, de nem tudom konfigutalni


/etc/samba/smb.conf


ezutan a parancs utan azt irja permission denied

2021. febr. 25. 12:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell konfigurálni semmit, ossz meg egy mappát aztán kész.
2021. febr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
megosztottam, de nem tudom megyitni a meghajtot. barmi mast, ami nem meghajto, vagy a meghajton levo mappa, meg lehet nyitni
2021. febr. 25. 13:53
 7/8 anonim ***** válasza:

"/etc/samba/smb.conf

ezutan a parancs utan azt irja permission denied"

Mert ez nem parancs, hanem egy rendszergazdai jogosultsággal szerkeszthető beállítófájl

szerkeszteni szerkesztőprogrammal - vi, nano, mcedit, gedit,... - tudod, rendszergazdai jogosultsággal - például ha parancssorba bepötyögöd:

sudo nano /etc/samba/smb.conf

(a nano szerkesztőprogramnál CTRL+O billentyűkombinációval tudsz menteni, CTRL+X billentyűkombinációval kilépni a szerkesztőprogramból)


"de a hdd.t valamiert nem"

Mert a merevlemezt fel kell csatolnod - Ubuntunál grafikus felületből indítva ez általában ez a /media/ könyvtárba történik (kézzel a mount parancs segítségével oldhatod meg: [link] ) - és a felcsatolt könyvtárt kell megosztanod.


"es windowson meg egyaltalan nem talalja meg"

Próbáld meg az Ubuntu-s gép IP-címén keresztül elérni - szóval a Windowsos fájlkezelő címsorába beírod, hogy:

\\<az Ububuntu-s gép IP-címe>\

(értelem szerűen az "az Ububuntu-s gép IP-címe" helyére beírod a gép IP-címét - például teszem azt 192.168.1.65)

így közvetlenül eléred a gépet.

2021. febr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"nem tudom megyitni a meghajtot"

Meghajtót nem is fogsz látni, a Hálózat-nál vagy a Megoszott mappák-nál keresd.

2021. febr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!