Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit mondok a laptopomról...

Mit mondok a laptopomról amikor "be akarom mutatni"?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje megvan ez az Asus rog laptopom amit testvérem választott de ha valaki kérdezte mi van benne soha nem tudtam elmondani.

Megkaptam az "ez a gép" tulajdonságainál a dolgokat de nem tudom mi az amit ebből kérdeznek amikor felteszik a kérdést? valaki tudna segíteni? Jó lenne ha pl. magyarul is odaírnátok hogy melyik mi. Tudom kicsit hülyén fogalmazom és aki ehhez kicsit is jobban ért most hülyének néz de unom hogy a társaságomban mindenki el tudja mondani ilyen olyan videókártya stb én meg azt sem tudom mit hogy kell kiolvasni



2020. szept. 20. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell bemutatni. Tőlem még sose kérték, hogy mondjam el a részletes műszaki adatait 😁 én is nemrég vettem újat, csak azt kérdezték, hogy elégedett vagyok-e és miben jobb, mint a régi. Pl. Gyorsabb, jobb a kijelző felbontása.
2020. szept. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

RAM: memória, szerintem elég ha itt csak a nagyságot mondod, meg max a sebességét, ha tudod.


Videókártya: kérdezhetik VGA-ként is, konkrét típusának kiejtése roppant egyszerű: pl egy GTX 1060 3 GB esetén "három gigás gétéiksz tízhatvan"

Egyszerűbb, ha így mondod, hogy tízhatvan, húszhetven, ezerhatvan meg kétezerhetven helyett. :D


Processzor: a géped agya, ezt is egyszerű kiejteni: teszemazt i7-7700K esetén, "íhét hétezerhétszáz ká". :)


Laptop esetén alaplapot nem szoktak kérdezni, tápot szintén nem, más meg nincs.


Esetleg a képernyő felbontását (jellemzően 1920x1080) és frissítési rátáját (változó) jó, ha tudod.


Remélem segítettem.

2020. szept. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Tedd fel ezt a progit:


[link]


Ezt elindítva megtudod, mi van benne s milyen, mennyi, aztán lehet gizdázni vagy égni:DD

2020. szept. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
csak annyit mondj amikor kérdezik mi van benne: kismacska
2020. szept. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2/4 Nagyon szépen köszönöm ezt az értelmes választ.

Esetleg ha még el tudnád mondani, hogy miért nem kérdezik a tápot és az alaplapot?

1/4-3/4 nektek is köszi

2020. szept. 20. 18:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
hát ha nem megvenni akarja, akkor mondani kell, h por meg pár apró elektronikai cucc :D
2020. szept. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó humor :D talááán flexelésnek kell.
2020. szept. 20. 19:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Esetleg ha még el tudnád mondani, hogy miért nem kérdezik a tápot és az alaplapot?"


El hát.

Laptop esetén nincs is konkrét, hatalmas (akár 1000W) táp, mint asztali gépek esetén. Ha kell a nagy teljesítmény, akkor bizony be kell dugni a laptop töltőjét, és az szolgál erősebb tápként. Az akku játékra nem igazán alkalmas.


Alaplap: asztali gépekbe sokféle alaplap mehet, laptopok esetén meg a gyártó saját egyedi cucca van benne, aminek sokszor még neve sincs.

2020. szept. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen nagyon értékelem a válaszod. Legyen csodálatos napod
2020. szept. 20. 19:41
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Ó, köszönöm. Szép hetet. ;)
2020. szept. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!