Ismertesd a mágneses elven működő háttértárak (merevlemezes, hajlékonylemezes, mágnesszalagos meghajtók, Smart card), felépítését, működését, az adatrögzítési elvét, az adattárolás szerkezetét?
Alapból rühellem, amikor valaki válasz helyett csak egy "kérdezd meg a guglit", vagy hasonló választ ad... de jelen esetben amit feltettél, az nem kérdés, hanem kérés, hogy dolgozzuk ki helyetted az érettségi tételt.
Most nem csak azért nem fogom a tételt leírni, mert baromira nincs kedvem ide kisregényt írni, hanem azért sem, mert egy érettségi előtt álló embernek képesnek kellene lennie az interneten keresni. Még csak nem is valami eldugott dologról van szó, hiszen ha rákeresel, hogy "mágneses háttértárak", mazsolázgathatsz a több tucat kidolgozott tétel között. Sőt, ha a Wikipedia oldalaira tévedsz, általában alaposan kidolgozott, tudományos pontossággal összeállított leírásokat találhatsz.
Végül egy aprócska megjegyzés: azért aki informatikából, mint választott tantárgyból érettségizik, annak ezek nagy részével azért illene tisztában lenni. Oké, a floppy már eléggé retró, a mágnesszalagot meg csak nagyon speciális esetekben használják, de a merevlemezről illik tudni, hogy mégis micsoda annak, aki valamilyen szinten informatikából képzettnek hiszi magát.
Egyébként ha elakadsz, vagy valamit nem értesz, szívesen segítek, de már csak azért sem fogom ezt helyetted megírni, mert ameddig írod, addig is rögzül az információ.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!