Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 8 éves kislánynak Dell laptop jó?

8 éves kislánynak Dell laptop jó?

Figyelt kérdés
van valakinek van valamilyen tapasztalata előnye, hátránya ?

2020. dec. 16. 11:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nyilvan a kerdezo figyelni fog a gyerekre, valoszinuleg nem 12 eves o sem, ha 8 eves lanya van, tehat tisztaban van a veszelyekkel. Ti hol eltek amugy? Pont most van a legnagyobb szukseg egy laptopra, amikor hol digitalis oktatas van, hol nem. Ocsem 9 eves, mar vagy 2x voltak karantenban az osztallyal, (a tavaszi dologrol ugye ne is beszeljunk) meg is allt volna az elet laptop nelkul, es se a szuleim, se en nem tudtuk volna nelkulozni a sajat gepunket addig, amig tanul, mert nekunk is kellett. Meg kell talalni az arany kozeputat, mint minden masban is.
2020. dec. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

[link]


A szín számít nem a technikai részletek egy 8éves lánynak.


(ha nem akarod hogy a sarokban végezze félredobva az a fekete nehéz tégla, megutáltatva magát örökre)

2020. dec. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Sajnos a szülök nagy százaléka egyszerűen nem törődik a gyerekre leselkedő veszélyekre. Nem ért vagy csak keveset a számítógéphez, nem érti, mi az az adathalászat és a Facebookra is beiratkozik (hamis adatokkal) a gyerek. És persze jön minden, ami nem 8 évesnek való. NE vegyünk a gyereknek 200 ezres laptopot, hagy pukkadjon a szomszéd és kisfia! NE vegyünk példát a reklámból (ahol a nagymama drága gépet tesz a gyerek (az se több 8 évesnél) elé. EZ CSAK REKLÁM.
2020. dec. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen beállítottságú a gyerek. Van olyan, akinek 15 évesen se vennék gépet, mert 2 perc alatt televírusozná meg minden phishing oldalt megtalálna és van olyan, aki tényleg érteni akar hozzá, annak lehet 8 évesen is. Bár az igaz, hogy manapság az utóbbi ritka, mint a fehér Zorro.


Én 9 évesen kaptam az első számítógépemet. Igaz, az egy Commodore volt, de fél év múlva már önálló programokat írtam rá.

2020. dec. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Szerintem teljesen meg fog felelni a kislányodnak az a laptop. Nyilván arra kell, hogy ha egy esetleges karantén helyzet áll elő, akkor ő is tudjon min dolgozni.


A kommentelők nagy részét pedig nem értem. Miért kell agresszióból írni egyből? A COVID-19 miatt most nagyon sok diák, aki otthon tanul, nem rendelkezik megfelelő eszközzel. Rengeteg ismerősöm ajánl fel laptopokat, tableteket azért, hogy ők is bekapcsolódhassanak az oktatásba, és ne az legyen, hogy egy eszköz áll csak rendelkezésre a családnak. Úgyhogy nem kell egyből negatívnak venni azt, hogy az ember ilyen pici gyermeknek is kezébe ad egy laptopot.


További szép napot kívánok!

2020. dec. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Csak megjegyzem, hogy a 10 éves öcsém most vírusozta be a vadiúj Lenovo laptopot. Tegnap óta, miután apa kölcsön kért pénzt a nagybátyjától, hogy megvehesse. Oktatási célra! Elvette és elzárta. Nekem meg oda kellett adnom a tabletet, csak azzal mehet majd tanulni. Az öcsém meg bőg és duzzog, elrontotta az egész karácsonyt. Ezért kellett neki laptop?!
2020. dec. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16-os, ezt baromi konnyen meg lehetett volna elozni egy virusirtoval, tobbek kozott. Ne az ocsed legyen mar hibas, figyeljetek jobban, csak megjegyzem. Erdekes, nalunk nem tortent ilyesmi, pedig ket gyerek is hasznalja a laptopot.
2020. dec. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Apa egyrészt odaadta neki, mielőtt rá tudtam volna tenni virusírtót, másrészt nekem a Windows 10 telepítése se tetszik. Az öcsém persze annyiban hibás, hogy kikövetelte a laptopot, mert hogy a haverjának van.
2020. dec. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én nem telepítenék rá böngészőt, az Edge-t meg jól elrejteném, bár szerintem nem tudják, hogy az is böngésző. Akkor találná meg, ha név szerint rákeres, vagy átnézi az összes programot. Talán ha külön felhasználói fiókot kap, rendszergazdaként lehet korlátozni, hogy mit használhat, nem tudom, ahogy azt sem, hogy távoktatáshoz kell-e böngésző.
2020. dec. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Windows10, de csak C van rajta. Meg tudnám úgy variálni, hogy D-n legyen az ő cucca és ne tudjon belépni rendszergazdaként? Vagy telepitsem újra? Szülői felügyelet és Eset már van rajta, miután leirtottam a trójait. Öcsém egyébként duzzog, most csak leste, mit teszek. Neki tilos hozzányúlni.
2020. dec. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!