Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tele van vírussal a gépem....

Tele van vírussal a gépem. Hogy tudnám megmenteni a vírusos képeket?

Figyelt kérdés
Olyan képeket szeretnék elmenteni, amiket én csináltam fényképezővel és úgy raktam fel gépre, nem internetről töltöttem le. Esetleg valami vírusirtóval nemtudom őket "megtakarítani"?
2010. aug. 9. 21:19
 1/7 A kérdező kommentje:
elfelejtettem: pendrive-ra se tudom rátenni, mert már azom is és a fényképezőm is vírusos.
2010. aug. 9. 21:20
 2/7 anonim ***** válasza:

A képek nem lesznek vírusosak (normál esetben), rakd rá a pendrive-ra a képeket (talán ha formázod előtte a pendrive-ot, akkor már nem másolódik vissza a vírus), és majd, mikor újratelepítetted, a pendrive-on végzel egy vírusirtást. Csak ne indítsd el exe, com, dll... (futtatható állományokat) a pendrive-ról, miután újratelepítetted, akkor nem lehet baj.

De a legjobb megoldás szerintem, hogy otthon tartasz egy Linux (pl. Ubuntu) Live CD-t, az minden ilyen helyzeten segítene.

2010. aug. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Milyen fájlok (fájlkiterjesztésűek) azok a képek?
2010. aug. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Koncertáld át bmp-be a képet, abban már 99,9% h nem lesz vírus. jpg-be bele tudja fészkelni magát mindenféle nehézség nélkül, bmp-be nem.
2010. aug. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"Konvertáld" akart lenni természetesen, csak elgépeltem
2010. aug. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat. a képek a fényképezőről vannak , jpg-sek.


de a fényképezőn is van valami, mert kb. egy hete csatlakoztattam egy másik géphez és ott rögtön kiírta, hogy vigyázzak, mert nem biztonságos adatok vannak rajta. most akkor azzal mit tudnék kezdeni? :S

2010. aug. 11. 13:24
 7/7 A kérdező kommentje:
ma reggelre a tálcám is eltűnt, vezérlőpultban visszaállítottam de csak egy fekete sáv van alul, ahol a tálcának kéne lennie. pár nappal ezelőtt lefuttattam az avg vírusírtót, nem is talált semmit, de két napja a firefox három percenként kiírta, hogy hibát észlelt és leáll. Tegnap a safari is megcsinálta ugyan ezt. Avg-t megint elindítottam, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz. Újratelepíteni én nemtudom, majd csak olyan másfél-két hét múlva lesz olyan, aki megcsinálja. Én addig mit tudnék tenni, hogy legalább a netet használni tudjam rendesen és hogy legyen megint tálcám?
2010. aug. 14. 11:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!