Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért működik így a gépem?

Miért működik így a gépem?

Figyelt kérdés

Sokszor lassú a net, egyre lassabb maga a gép is. Ha két dolgot megnyitok egyszerre, akkor egy csomót kell várnom.

A Google Chrome-ot most kellett újratelepítenem, mert azt írta, hogy nem fér a frissítési szerverhez, és két verziószámmal régebbit használtam, a 4-est a 6-os helyett. Most nem működik. Megnyitom a telepítőt, és nem történik semmi. A start menüben ott a Chrome, csak nem lehet megnyitni.


Vírus kizárva, mivel az ESET online, Trend Micro online (régebben futtattam), Malwarebytes' Anti-Malware (ma frissítettem és futtattam), Windows Defender és avast! szerint tiszta a gépem (még leírni is sok volt).


A fentebb írtaknál kívül más hibákat is tapasztalok (programok fagynak ki vagy épp ott maradnak, hiába zárom be őket, és zabálják a CPU-t, feladatkezelőből kell kilőni őket stb).

Win7 x64, eredeti, 3 GB RAM, i3 2,13 GHz CPU.


2010. júl. 26. 16:39
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
XP SP3 van a gépemen, a z utóbbi két hétben a gutaütés kerülgetett. Azonos vagy nagyon hasonló gondok, mint nálad. Kezdődött azzal, hogy letöltöttem egy programot, aztán a Firefoxban felugró reklámok jelentek meg. Utána elkezdett fagyni minden az Asztalra, vírusirtó semmit nem talált. De igenis volt, a Malwarebytes megtalálta a Win32Trojan.Downloader.Swizzor trójait! Ebben az a furcsa, hogy elméletben benne van az adatbázisában, de a tűzfal se kiabált. Reklamáltam a cégnél (fizetős), kiderült, hogy a verziófrissités után nem állítottam be a kiterjesztett heurisztikát! Amikor bekapcsoltam, rögtön bevágta karanténba. De ezzel nem volt vége, Rendszervisszaállítás után új Javát kellett feltennem, az összes Adobet, böngészőket (Chrome, Firefox) és a levelezőt (Thunderbird) le kellett cserélnem. De még ez sem volt elég, harmadszorra sikerült a Firefox agyát is helyrerakni, miután a Registryből is mindent töröltem (bővitményeket kivéve) és újra újat töltöttem le. A Java kiegészítőt letiltottam. Alaposan megzavarta a Windowst ez a mocskos trójai! Egyébként se MSN-t, se torrentet nem használok ezen a gépen. Nagy türelemjáték, de megéri végigvinni.
2010. aug. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Vegul, volt toredezetseg mentesites?
2010. aug. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Nem, de valószínű lesz.

Pl. ma is zeneszám VLC-vel -> majdnem egy percet kellett rá várni!

2010. aug. 31. 21:46
 24/30 anonim ***** válasza:
Csak mert szerintem ott vinyo lassusagi gond lesz. Mert csak az a "lassu resz" a gepben, hiszen laptop, szoval gondolom 5K fordulatu, de energiatakarekos laptop vinyo van benne.
2010. aug. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Én vírusirtás és takarítás (Ccleaner) után töredezettség mentesítést is lefuttattam. Ezt is: Sajátgép, C-re jobb egérgombbal kattints rá, Tulajdonságok, Eszközök, Hibaellenőrzés. Mindkét helyre tedd be a pipát. Ez kijavítja a "kötet hibáit", vagyis a lemezt. Inditsd újra a gépet, aztán kék alapon fehér betűk, de ez fut, nem kékhalál, nem kell megijedni tőle. Ha végez, indul a betöltés.
2010. aug. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak blokkolási és lassúlási gondjaim, látszólag ok nélkül. Mint kiderült, Javascript hiba volt. Le kellett cserélnem újra, a Java kiegészítőket kivágni a Firefox-ból, a NoScriptet fel, Firefoxot lecserélni. Azóta nincs semmi gond.
2010. szept. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Megfigyeltem: a hangrögzítő, a VLC, és a net lassú. A többi progi majdnem, hogy abban a pillanatban nyílik meg, minthogy rákattintok.
2010. szept. 1. 18:40
 28/30 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki a rendszer-visszaállítást és futtasd ezt az online virusirtót, ez mélyre bejutott trójai is lehet! [link]
2010. szept. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Igaz, nem kikapcsolt rendszer-visszaállítással, de futtattam.

4 biztonsági progi szerint tiszta a gépem.

2010. szept. 1. 21:25
 30/30 anonim ***** válasza:
A rendszer-visszaállítás a trójait is visszaállítja, sajnos. Még egyszer futtasd le s vírusirtódat így. Engem is átvágott ez a nyomorult Windows elsőre.
2010. szept. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!