Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért működik így a gépem?

Miért működik így a gépem?

Figyelt kérdés

Sokszor lassú a net, egyre lassabb maga a gép is. Ha két dolgot megnyitok egyszerre, akkor egy csomót kell várnom.

A Google Chrome-ot most kellett újratelepítenem, mert azt írta, hogy nem fér a frissítési szerverhez, és két verziószámmal régebbit használtam, a 4-est a 6-os helyett. Most nem működik. Megnyitom a telepítőt, és nem történik semmi. A start menüben ott a Chrome, csak nem lehet megnyitni.


Vírus kizárva, mivel az ESET online, Trend Micro online (régebben futtattam), Malwarebytes' Anti-Malware (ma frissítettem és futtattam), Windows Defender és avast! szerint tiszta a gépem (még leírni is sok volt).


A fentebb írtaknál kívül más hibákat is tapasztalok (programok fagynak ki vagy épp ott maradnak, hiába zárom be őket, és zabálják a CPU-t, feladatkezelőből kell kilőni őket stb).

Win7 x64, eredeti, 3 GB RAM, i3 2,13 GHz CPU.


2010. júl. 26. 16:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Úgy látom igen sok antivírus és kémprogram eltávolító volt fent, az is bekavarhatott. Legyen csak mondjuk az Avast, és nézd meg úgy jobb-e. Legrosszabb esetben egy rendszer újratelepítés segíthet.
2010. júl. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Állandó védelem csak az avast van, illetve a Windows Defender, de ezek elvileg jól megvannak egymással.
2010. júl. 26. 16:50
 3/30 anonim ***** válasza:
Ennyi vírusirtó lassítja a gépet ha egyszerre van fent, az előző válaszolónak igaza van. Egy bőven elég, a többit uninstalláld. (Esetleg egy tűzfal és egy vírusirtó maradjon) Mellesleg nézd meg hogy mennyi szabad hely van azon a meghajtón ahol a windows van feltéve, ha 200 megabyte-nál kevesebb, az is sokat lassít a gépen.
2010. júl. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, nem láttam hogy már válaszoltál. Esetleg egy töredezettség-mentesítés is jót tehetne...
2010. júl. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Épp azt néztem, tök sok a foglalt hely, az is gyanús.

Akkor a csak on-demand MBAM-ot is szedjem le?? Csak akkor... Elég veszélyes lesz a helyzet.

2010. júl. 26. 16:54
 6/30 anonim ***** válasza:
Valamikor valaki leírta, hogy bevittek hozzájuk a szervízbe egy gépet, majdnem teljesen lelassulva. Volt rajta öt víruskereső, két kémprogram írtó és két tűzfal. Szerencsétlen Windows, alig tudott megmozdulni ennyi smasszer között. Egy erős tűzfal (nem Windows), egy kémprogram irtó és egy vírusirtó kell rá, vagy olyan, amelyik ezt egyben tudja (Kaspersky IS, Eset Smart Security, Norton IS).
2010. júl. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Töröld az összes vírusirtót, aztán futtasd le ezt: [link]
2010. júl. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Milyen a configod? Lehet, hogy ezen a gépen túl sok a Windows7, lefogja.
2010. júl. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

- Írtam a configot. A kérdésben van. :) Ill. csak annyit írtam le belőle, amennyihez még értek. Win élményindex pedig 5.1, Aero húzza le.

- Tulajdonképpen csak egy vírusirtó van. Tűzfal-beállítással nem fogok szenvedni, hanem inkább a kevésbé biztonságos Win-é van.

- Annyira megszoktam az avast!-ot, hogy nem szívesen cserélném le MSE-re.



A Chrome nem használható a kérdésben már megfogalmazott fura újratelepítése óta, viszont két példányban fut a folyamatok között.

2010. júl. 26. 20:29
 10/30 anonim ***** válasza:
A Chrome a kezdetek óta a megosztott jogosultságú gépeken (rendszergazdai és saját) külön-külön, egymástól függetlenül telepíthető és fut. Újabban van olyan, amelyik már megosztható a két fiók között (Google Pack használatával). Még nem cseréltem le erre. [link]
2010. júl. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!