Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért működik így a gépem?

Miért működik így a gépem?

Figyelt kérdés

Sokszor lassú a net, egyre lassabb maga a gép is. Ha két dolgot megnyitok egyszerre, akkor egy csomót kell várnom.

A Google Chrome-ot most kellett újratelepítenem, mert azt írta, hogy nem fér a frissítési szerverhez, és két verziószámmal régebbit használtam, a 4-est a 6-os helyett. Most nem működik. Megnyitom a telepítőt, és nem történik semmi. A start menüben ott a Chrome, csak nem lehet megnyitni.


Vírus kizárva, mivel az ESET online, Trend Micro online (régebben futtattam), Malwarebytes' Anti-Malware (ma frissítettem és futtattam), Windows Defender és avast! szerint tiszta a gépem (még leírni is sok volt).


A fentebb írtaknál kívül más hibákat is tapasztalok (programok fagynak ki vagy épp ott maradnak, hiába zárom be őket, és zabálják a CPU-t, feladatkezelőből kell kilőni őket stb).

Win7 x64, eredeti, 3 GB RAM, i3 2,13 GHz CPU.


2010. júl. 26. 16:39
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: töröld mindenhonnan a Google Chrome-t és telepítsd azt, amelyet belinkeltem neked.
2010. júl. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Tök egyszerű: netezésre Ubuntu, Windows marad másodlagosnak (szépen megoldja a húszperces telepítés, ubuntu.hu leírása képekkel elég egyértelművé teszi, mennyire sima). Windows-on hálókártya tiltása. On-demand scanner le, és az újonnan letöltött szoftvereket kézzel ellenőrizni (szívből remélem, hogy nem kell hetente százat kényszeres-vérpistisen frissítgetni). Ubuntun egy esetleges vírus lehetőségei nagyon szűkösek lennének, nagyrészt emiatt nem kell víruskergető, amíg te magad nem kezdesz kintről hallgatózó szervereket telepítgetni úgy, hogy előtte tűzfalon nem zárod a megfelelő portokat.


Itt egy teljesen tiszta, elfogulatlan összkép (a cím a csalóka):

[link]

2010. júl. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Szeretem a Windows-t. Ezt ki is merem jelenteni. :-)

Majdnem minden érvre volt egy ellenérvem a linkelt lapról.

2010. júl. 27. 09:08
 14/30 anonim ***** válasza:
Annak idején nekem nem volt, főleg mert csak utána próbáltam ki az "ingyenes rendszert". Persze kiderült, hogy van ára annak, ha rád kerül a korona a szoftverparkod gyártói helyett. Királynak lenni felelősség, illik kézben tartani a birodalmat. Szerintem ez a normális felállás, sehol egy nag screen, sehol a fölöslegesen ismételgetett, egyenként más-más progiban kikapcsolandó figyelmeztetések, zéró warez, egyetlen nyitott port, egyszerű és megnyugtató frissítések, gazdaságosabb rendszer (több erőforrás marad melóra), teljesen testre szabható rendszer, meddig soroljam? Persze nekem könnyű, én használom is...
2010. júl. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősöm mondta, hogy nesze, na lássam, frissíti a Linux a Flash Playert. Nekem addigra majd' egy hete frissítve volt a Firefox és a Flash Player (gondolom mindkét rendszerre egyszerre adták ki), annyi kellett hozzá, hogy mikor kiírta a róka, hogy megjelent az új frissítés, akkor bezártam, megkérdezte, mentse-e a lapokat, azt mondtam neki, igen, és újraindítottam. Aztán mondta, hogy van új Flash Player, egy kattintás kellett, hogy telepítse. Ennyi. Nem kényelmetlen.


Amúgy mennyiben jobb, ha az op.rendszer keres frissítéseket? Windows-on keresnek a szoftverek, ennyi. Nem nagy ügy.


Amúgy Win7 alatt sincs driver-probléma, megkeresi magának az interneten.

2010. júl. 27. 10:02
 16/30 anonim ***** válasza:

Az oprendszer nem keres frissítéseket. A frissítéskezelő a kiadás (netes) tárolójából és a kézzel felvett, külső tárolókból feltelepített dolgokat (tehát még "dll-eket" is, na meg a teljes nyílt forráskódú világot) "vizsgálja", egyszerűen frissíti a csomaglistát a tárolók infói alapján. Ahol bármi miatt (például az aznap kiadott, ellenőrizetlen Flash verziók tárolójának felvétele és későbbi frissítései miatt is) magasabb verziószámot talál, ott felajánlja a frissítést a többivel együtt.


Egymás alatt felsorolja frissítendő csomagokat, akármelyiket kijelölve látod a változások listáját. Beállítható, hogy semmilyen frissítéssel ne piszkáljon, csak pakolja fel, vagy hogy csak a biztonsági frissítésekkel tegyen így. És sosem hízik, sosem töredezik, ez nem vicc. Lesznek kényelmetlenségek bőven és sokáig, de megszokás kérdése, nem visszaesés a Windowshoz képest a kezelhetőség.


Windowson állandóan hiányoznak nekem funkciók, és nincs mód "elővarázsolni" őket. Nyílt fejlesztési modellnél teljes a készítő interakciója a felhasználóval, kereskedelminél minimális. És a közösség több infót és segítséget ad, mint az elterjedt és viszonylag változatlan Windowshoz az összes support együtt véve. Próbáld megkérni a Microsoftot, hogy fejlesszen hangerőikonon egérgörgetve szabályzást. Teljesen logikus lenne, de nem. Vagy arra, hogy végre XP-ben oldja meg, hogy a bal klikkes, szimpla hangerőszabályzó végre már soha ne ragadjon ott kilépésig. Ennyit a felhasználói és fejlesztői igények összhangjáról.


Nem győzködni szeretnélek, vagy ha igen, akkor összesen annyiról, hogy nagyon megéri kockulásképpen felrittyenteni egy Ubuntut Windows mellé, és olykor (vagy rulezkodásból gyakrabban is) előszedni hol a kezelés megszokása miatt, hol próbálgatni szoftvereket, máskor egyszerűen netezni rusnya oldalakon, csak nyeljen már be valamit víruskergető nélkül meg kikapcsolt (rendszermag szintű) tűzfallal... :) Természetesen ha MSN-es segítség kell, írj itt rám! Előny ha belinkeled ezt a kérdést mellé, és napok kérdése a reakcióm időnként, de amikor ott vagyok, akkor nagyon :) Jó a legelején, a paradigmaváltós szakaszban egy bejáratott rutinokkal lófráló arc, aki tőmondatokkal eligazít, nem kell az alaptelepítésben is jól felszerelt rendszer Alkalmazások menüjében pásztázgatni szemmel, és kéznél van egy arc, aki pár szabad alternatívát már próbált adott feladatra (videovágás, CAD, zeneszerzés, játék, stb még mindig komoly késésben van, ezt jó megjegyezni). Összességében azért optimális a dual boot-os megoldás, mert Linux lehet "home" rendszer, ebben nagyon jó is, és Windows használható komolyabb dolgokra, plusz olyanra, ami nem épp rózsás Linuxon (iskolapélda a film dvd-k archiválása), na meg játékra. Így ha csak Linuxon éled ki a telepítgetési és eltávolítgatási kényszered :) akkor a Windows lazán eléldegél három évet viszonylag fürge állapotban. "Lakva ismerni meg" elven pedig könnyű (bár hosszasabb) számodra jól dönteni, akárhogy is dönts.

2010. júl. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Igaza van, aki a szabad szoftverek előnyeit dícséri, bár nem próbáltam még Ubuntut telepíteni (a gépem úgy telepítettük, hogy bármikor feltehető). De az MS Office helyett OpenOffice.org irodai programot használok, semmivel sem gyengébb, kicsit már, sok mindenben többet tud annál. Levelezés nem érdekes, Thunderbird a levelezőm. Éljenek a szabad szoftverek!
2010. júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Kiemelem a kérdést, mert egyre rosszabb.... :(


A Firefoxból mindent töröltem, hátha a sok szemét lassítja pl. a netet, de a helyzet kb. rosszabb is lett.

2010. aug. 31. 14:33
 19/30 anonim ***** válasza:

Menyi jelenleg a szabad terület a winyodon ?

amin a rendszervan ??


a gép nem poros nem szennyezett bellül a házban ?


Szellözés jó ?


Winyó nem ad furcsa hangot esetleg nem forrosodik ?

2010. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

200 GB szabad. Laptop, lehet, hogy poros, de amúgy nem észleltem semmi problémát a szellőzéssel kapcsolatban. A laptop alja hűvös, alig langyos. Meleg csak a hőségben volt 1-2-szer.

A vinyó nincs particionálva.

Vírus most sincs, MBAM rendszeresen lefut.

2010. aug. 31. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!