Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mappa jogosultság/törlés...

Mappa jogosultság/törlés adminként sem megy?

Figyelt kérdés
Nem az enyém a rendszer szóval nem tudom mi lett varoálva. Az van, hogy egy mappát nem lehet törölni sem rendsergazdai parancssorban, sem powershellben. Nem rendszermappáról van szó(nem a C meghajtón van), a biztonság füle sinte teljesen üres (tehát nincs ott az öröklődéssel kapcsolatos dolgok..valószinűneg tartom h az objektumból el lett távolítva az öröklődés és nem a kifejezett engedeélyekké klett konvertálva..avyg nem tudom). Tulajdonosnak elősőr a SYStem volt megjelölve, visont hiába próbáltam tulajdonsot váltani nem történt semmi, de nem írt ki hibát, hogy ne lenne jogom tulajdonsot váltani, csak a törlésnél írta ki. (valamint a cmd-ben a 'hozzáférést megtagadva'-t a /q /s kapcsolóval is, powershell pedig a -recursive-ra). Tudtok valami megoldást? én most még esetleg majd at próbálom ki, hofgy a meghajtóról lementem a szükséges dolgokat majd lemekeelőből lefomázom VAGY telepítő pendrivevel bebottolok és azon kerwesztül cmd-vel megpróbálom törölni VAGY esetleg még a beépített fiókkal próbálom meg, visont tekintve hogy előszőr system volt a tulajdonos az sem ér sokat szerintem, de kitudja. Nektek valami ötlet? (írásvédett nem volt a mappa, valamint visszatérve mikor nétem a mappa tulajdonosait akkor nem konkrét neveket írt hanem a "kódszámát' amit regeditben is szokott mutatni, ebből arra követketetek, hogy az elöző rendszerből profiljainak maradványai lennének és tekintve h újra lett aóta tekintve, így azok már nem létenek)
2020. márc. 4. 20:23
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

NTFSAccess nevű 64KB programot töltsd le és azzal vedd saját tulajdonba az adott könyvtárat.


Ha élő rendszeren valamiért nem menne (nekem szokott), akkor HirensBootCD-vel indítsd a gépet.

2020. márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
kipróbáltam, de nem sikerült így. (Valamint az Unlocker programmal se). Végül úgy oldottam meg, ahogy fentabb is írtam, hogy beépített rendszergadával, ami után engedélyeztem az öröklődést, utána tulajdonost váltottam.
2020. márc. 5. 20:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!