Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Erről mi a véleményetek? (FHT...

Neuhauser László kérdése:

Erről mi a véleményetek? (FHT jogosultság, Munkaügy, stb. )

Figyelt kérdés

Nem kaptam meg amostani FHT-t

Betelefonáltam érdeklődtem és ezek derültek ki:

2015. február 17-én állítólag töröltek a Munkaügyi Központ nyilvánrattásából.... Ami azért is érdekes, mert 2015. január 28-tól március 8-ig 4 órás BEJELENTETT munkaviszonyom volt! Na, de ezért nemcsak hogy nem kapok FHT-t de a márciuitól amit megkaptam még fizessem vissza! Hogy törölhettek a Munkaügyön azalatt, hogy dolgoztam?

Ez nem törvényellenes?


Sosem volt ilyen gondom ezelőtt, mindig kaptam levelet ha kellett valahova mennem vagy ide szóltak Most nem értem ezt az egészet

Pesten felvettek dolgozni, ezt jeleztem a Munkaügyön, majd onnan kitöröltek mialatt nekem aktív munkaviszonyom van? Mégis hogyan?

Aztán eltelik 4 hónap és nem utalják az FHT-t

Ha februárban töröltek, akkor hogyhogy megkaptam a március-április-májusi FHT-t? Hogyan törölhettek azalatt, hogy munkaviszonyom volt?

Miért nem kaptam soha semmi visszajelzést?

És ami a legdurvább:

Ha most nem telefonálok be, hogy miért nem kaptam FHT-t akkor nem is tudom meg, hogy töröltek????


Gyakorlatilag ezek szerint február 17 és március 8 között nem is lehetett volna munkaviszonyom.. Mert ugye ha nem szerepelek a Munkaügyi nyilvántartásban, akkor nem lehet munkaviszonyom...

MÉGIS VOLT, most akkor ez hogy a francba??


A Munkaügyiben az ügyintézőm kérte, hogy az ő céges e-mail címére küldjek levelet, így elektronikusan is lehet jelentkezni náluk, ez olyan, intha bementem volna "pecsételtetni"

De soha nem kaptam semmilyen visszajelzést

Miért csak most tudom meg hogy mi van és miért nem küldtek értesítőt?



2015. júl. 6. 15:49
 1/6 BlackSword ***** válasza:

Igazából nem értem a problémádat, a hivatal jól járt el...


Kezdjük ott, hogy az FHT (Foglalkoztatás Helyettesítő Támogatás) nem jár addig, ameddig foglalkoztatva vagy (értsd: bejelentve dolgozol)...


Most abba ne menjünk bele, hogy az FHT-t nem a munkaügy, hanem az önkormányzat adja...


Másrészt, mivel január 28-tól március 8-ig bejelentett munkaviszonyod volt, így a követelésük erre az időszakra teljesen jogos...


A munkaszerződésedet a kézhezvétel után be kellett volna mutatnod a munkaügynél és az önkormányzatnál is... A munkaügy pedig teljesen jogosan törölt... Ugyanis a regisztrált álláskeresők listájáról törölt... Mivel 4 órában dolgoztál...


Szóval a munkaszerződésed megszűnéséről kapott iratokkal a fent említett hivatalokat újra körbe kellett volna járnod és a munkaügytől kapott igazolással kellett volna menened az önkormányzathoz FHT-t igényelni...

2015. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Mivel jogtalanul töröltek így az elmaradt összeget és a téged megillető, a mindenkori jegybanki alapkamat 100%-át kitevő késedelmi kamatot követelheted a hivatalon. Amennyiben nem hajlandóak fizetni úgy ezt bírósági úton behajthatod rajtuk.
2015. júl. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kötelesek továbbá az összes többi felmerült költséged is megtéríteni, pl buszjegy, telefonhasználat, perköltség, végrehajtási költség.
2015. júl. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából nem értem a problémádat, a hivatal jól járt el...

Igen, és miért? (Olvasd el a válaszaimat)


Kezdjük ott, hogy az FHT (Foglalkoztatás Helyettesítő Támogatás) nem jár addig, ameddig foglalkoztatva vagy (értsd: bejelentve dolgozol)... (Március-Április-Májusit kaptam meg, ezeket kérik vissza, a kérdéses bejelentett munka alatt NEM kaptam FHT-t, ez természetes)


Most abba ne menjünk bele, hogy az FHT-t nem a munkaügy, hanem az önkormányzat adja... - Már nem az önkorm. hanem a kormányhivatal...


Másrészt, mivel január 28-tól március 8-ig bejelentett munkaviszonyod volt, így a követelésük erre az időszakra teljesen jogos...

NEM erre az időszakra követelik a visszatérítést, mivel ebben az időben NEM is kaptam, csak utána


A munkaszerződésedet a kézhezvétel után be kellett volna mutatnod a munkaügynél és az önkormányzatnál is...

Elektronikus úton megtörtént


A munkaügy pedig teljesen jogosan törölt... Ugyanis a regisztrált álláskeresők listájáról törölt... Mivel 4 órában dolgoztál...

Nem az álláskeresők közül törölt, hanem teljesen, arra hivatkozva, hogy nem jelentem meg amikor "pecsételni" kellett volna mennem

Jelzem: Február 12 lett volna ez a nap, de mivel előtte munkaviszoonyom keletkezett - amit jeleztem is feléjük - elvoleg nem kell munkanélküliként bejárnom (??)


Szóval a munkaszerződésed megszűnéséről kapott iratokkal a fent említett hivatalokat újra körbe kellett volna járnod és a munkaügytől kapott igazolással kellett volna menened az önkormányzathoz FHT-t igényelni...

Ez elektronikus úton meg is történt, EZÉRt is kaphattam márc-ápr-májusi FHT-t

2015. júl. 8. 21:55
 5/6 BlackSword ***** válasza:
Látod, ezért jobb személyesen intézni... Akkor az ügyintéződnek felteheted a kérdéseidet, és meg is válaszolja...
2015. júl. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

No, azóte felküldtem egy fellebbezést, stb,

hetekre rá jött a válasz, hogy tudomásul vették, majd megint 3 hétre rá, hogy küldjem el ismét az összes bizonyító e-mail és egyebek másolatát

ISMÉT!!

ehát amit júliusban elkezdtem most kezdhetem elölről na szép

2015. aug. 27. 15:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!