Szerintetek van értelme így egy programozós blogot vagy vlogot indítani?
Szerintem nincs. Mert ki nézné?
Aki nem ért hozzá, az inkább olyan videot keres ahol összeszedetten, tömören bemutatják amit tudni akar.
Aki ért hozzá az esetleg élő adásban szívesen segít, de a rögzített felvételt nincs miért megnézze.
Kivételek vannak, de az a fő felosztás.
Vlog esetén a beszéded, személyiséged sokat számít, az döntő lehet. Mondjuk ha akarsz közönséget, inkább tanulj meg egy egyszerűbb de használható részletet, és abból készíts ismertető videot, akkor kiderül mennyire fekszik neked a videozás.
Szenvedős, sz@rakodós vlog?
Roppant érdekes ötlet.
Jo ötlet. En mint PHP webfejleszto tudom, h mennyire nehez megtanulni programozni es mekkora kitartas kell hozza. Es ugye magyar tananyagok silanyak es őskori szutykok.
Tamogatom az ötletet es rendkívül jo lenne egy ilyen blog. Legalább a sok kezdő látná, h nem vele van a baj es akkor sokan nem adnák fel.
Nem tudom elmondani azt az euforiat, ami akkor ereztem mikor tobb hét utan végre megertettem egy keretrendszer működését. Ha feladtam volna, akkor sosem lettem volna fejlesztő.
A sok okoskodora meg ne hallgass ez a szakma nem olyan mint a többi. Valszeg valamilyen más szakmanal nem lenne ez jó ötlet, de IT szektor es kimondottan programozas téren határozottan tamogatom!
Programozás tanulós blog:
leírod, hogy milyen problémákkal találkoztál, és hogyan oldottad meg őket. Ezeket pedig megbeszélhetik veled.
Inkabb az h leirja es a tobbi kezdo is latja, hogy milyen problemakba fut bele a blogger. Aztan nem fogjak feladni par nap mulva mikor nem all ossze a kep pl objektum orientalt programozasnal.
Annak nincs ertelme, hogy jön egy senior, aki elmagyarázza, annak van ertelme, mikor a blogger sajat maga jon ra a dolgokra es ezen apro gondolatmeneteket osztja meg a kezdokkel.
Nagyon jo lesz majd nezni, ha kitarto lesz a blogger/vlogger, hogy hogyan lesz egy kezdőből egy igazi programozo.
Nem tartom halva született ötletnek, de ember legyen a talpán, aki ebből a #3 által találóan jellemzett kategóriából élvezhetőt tud alkotni. Tanulásra alkalmas, de még nem lefutott problémák keresése, saját- és idegen kódok sokszori átrágása, tesztelése, fejlesztése, egybegyúrása, nyilvános zsákutcába futás, szégyenteljes régi ökörségek felfedezése, megvallása és újragondolása, elvetélt próbálkozások, meg a csak félig-meddig értők számára is röhejes „sikerek” -- efféléket kéne hónapokon, éveken keresztül menedzselned, kellő lendülettel, kitartással öniróniával. Gyanúm, hogy ezt már közönséges blogon sem egyszerű megvalósítani, videón pedig, bármennyire megnyerő is a fizimiskád és a beszédkészséged, a tervezés, a felvétel és a vágás plusz terheivel napi kábé huszonhat órás elfoglaltság.
Van egy elvi bonyodalma is az elképzelésnek. A közös tanulás feltételez bizonyos „rajban repülést”, tehát csak azoknak a számára igazán érdekes, akik veled együtt birkóznak az adott feladattal. A magatok mögött hagyott eredmények és hibák persze lehetnek nagyon tanulságosak az utánatok jövők számára, de ez nem ugyanaz az élményszerűség, ami az egésznek a savát-borsát adja. Ha egy hétköznapi csatorna valamelyik videóját megnézed, az a maga kisded módján maradandó, kerek egész, még akkor is, ha a az aktualitás azóta kicsúszott alóla, vagy már a saját alkotója se vállalja. A te elképzelésed viszont olyasmi, mint egy iskolai osztály: Te, a bevállalós, vagány osztályfőnök, végigélsz a srácokkal egy pár feledhetetlen kalandot, aztán jön a következő osztály, akiknek mindez már nem sokat jelent, csak a tananyag marad ugyanaz. Nem biztos, hogy ez baj. Talán éppen te fogod megteremteni a jó példát arra, hogy az ilyen kérészéletű osztályfőnökösködésből is kisülhet valami hasznos internetes műfaj, és ennek nyomán árasztják el majd a Hálót az efféle önképzőkörök egymást követő nemzedékei. Rajtad a világ szeme, kösd fel alaposan a pantallót.
lehetőséged van rá, miért ne próbáld meg? ha csak azért csinálsz egy vlogot, hogy a távol élő családod tudja, hogy mi van veled, már akkor is van értelme. ha neked ennyi elég, hogy csináld, akkor miért ne tennéd meg? ha másokat is érdekel és tetszik nekik, akkor meg mégjobb.
az a fontos, hogy tisztában legyél a céljaiddal és azok összhangban legyenek a lehetőségeiddel. pl. ne számíts sztárságra és világhírre, ha olyan témával foglalkozol, ami csak 2-3 embert érdekel. és ne lepődj meg akkor se, ha csak 2-3 ember érdeklődésére számítasz, közben hirtelen világhírűvé válsz. a nyilvánosság tud meglepetéseket okozni. kellemeseket és kellemetleneket is. készülj fel a trollokra és a beszólásaikra is, mert mindig akad a neten valaki, aki beszól, mintha mindent jobban tudna, pedig egyáltalán nem is biztos, hogy így is van.
sosem fogod megtudni, hogy mit tudsz kihozni az eszközödből, magadból és a lehetőségeidből, ha nem kezded el kipróbálni magad. próbálgasd, csinálj teszt felvételeket és elemezd az eredményeket, alakíts a tapasztalatok fényében, úgyis bele kell rázódni mindenbe, ha csinálni akarod. aztán ha már van egy fiókra való anyagod eldöntöd, hogy élesíted és mindenki láthatja, vagy megmarad a szűk baráti körnek, magadnak, esetleg törlöd is.
őszintén szólva mi lehet a legnagyobb bajod belőle? vagy megtudják, hogy nem értesz ahhoz, amit még csak tanulsz, esetleg még segítenek is benne neked, vagy talán senki nem fogja nézni. a legnagyobb kockázat a beszólásokban van. sajnos azok képesek elvenni az ember kedvét. ezt ne hagyd!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!