Wifi router -t szeretnék vásárolni, és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem: A kiszemelt egy TP-LINK TL-WR1043ND 300Mbps FiberPower gigabit WIFI router. Szerintetek ez megér kb 13000Ft-ot? Jó választás? Ti mit ajánlanátok?
valamint a Wifi -t hogy védjem le? WPA2 personal, vagy máshogy? MAC adress filtering + jelszó?
Ismerősömnek van egy TP-Link TL-WR340GD wireless router.
Ezt is le szeretnénk védeni, de mi lenne a legideálisabb?
Ez ügyben szeretném a segítségüket/segítségeteket kérni. Előre is köszönöm.
Sziasztok, köszönöm a tanácsokat.
Bár én nem arra számítottam h leszólnak mert nem tudom...
Hiszen azért kérdeztem mert nem tudom... A HDD-re való írási sebességet meg hallottam 1 szerintem hozzá értő embertől...
Ha nagyon bele akartok menni a Wifi és a LAN-parti témájába, akkor azt kell hogy mondjam, hogy leírtam h van 1 másik Routerem erre a célra ami 8 portos (de nem gigalan). A wifi azért fontos hogyha jön át a barátnőm, vagy a haverjaim vagy a húgom pasija, ne kelljen hanyatt esni a szétszórt kábelekben, ez az egyik oka.
Más részről, mi nem dohányzunk a lakásban (kertes ház), szóval tegyük fel h kerti buli van és a gépemről zenét akarunk hallgatni, akkor ne kelljen lehozni, vagy a műhelyben dolgozik apám vagy én, akkor ne kelljen berohangálni ha kell valami adat a netről.
WPA2(AES) titkosításnál a következők mit jelentenek?
802.1X Settings
-RADIUS Server IP
-RADIUS port
-RADIUS Shared Key
17:39 vagyok megint.
22:29 Nem mindenki autótolvaj, betörő, mégis zárod a lakást és a kocsit.
20 másodperc bezárni az ajtót, 2 másodperc távirányítóval rápittyegni a kocsira. 2 perc beállítani a WPA2 AES-t.
Elég régóta olyan WarDriving programok vannak hogy GPS koordinátákat mentenek az AP mellé.
Itt a megelőzésen van a hangsúly. Megéri.
-----
RADIUS szerver: központosított autentikáció, jogosultság és számontartás. Ez egy külön szerver. Ott kezeled a jogosultságokat jelszavakat stb egy csomó erőforrás számára.
Nagyon nagyon egyszerűsített példa:
Amikor valamilyen erőforrást használni akarsz (router internetre pl), akkor a bejelentkezési információt, legyen most user/password páros, nem az erőforrás ellenőrzi le hanem elküldi a radius szervernek (autentikálás). Ha jó a user/password akkor megnézi hogy van e engedélyed az eszközt használni(jogosultság).Az eszköz visszakapja az infót hogy van és engedélyezi a netet. A radius szerver meg logolja hogy mikor léptél be, mennyit töltöttél le, fel, meg ilyenek pl(számontartás).
Elég gagyin hat így de remélem érthető.
17:39 vagyok...
RADIUS szervernek azt a gépet állítsad be ahova telepítetted a szolgáltatást.Ha nem telepítetted akkor nyilván nincs RADIUS szerver.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!