Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vezeték nélküli router választ...

Vezeték nélküli router választás. Melyiket?

Figyelt kérdés

Üdv!

Tegnap kötöttek be egy gyorsabb internetet (25 Mb/s \ 12 Mb/s ) és sajnálattal tapasztaltam hogy a WLAN-on (LapTop-al kapcsolódok rá) még a felét is alig bírja teljesíteni a jelenlegi routerem (D-Link DI-524). Az, hogy más használja, szinte elképzelhetetlen. Esetleg beállítási hiba van, vagy egyszerűen nem tudja áthozni, vagy erre ne is számítsak hogy másik router esetleg képes rá?

Ha van valami ötletetek, hogy mit csináljak vele azt szívesen fogadom, de elsősorban szerintem az új router vásárlás lenne az ideális (aztán lehet hogy csak be kell valamit kapcsolni rajta és már menni is fog.).Ha tényleg nincs más megoldás szeretnék kérni pár Vezetéknélküi routert ami képes ezt a sebességet biztosítani.

A válaszokat előre is köszööm.

Üdv


2009. okt. 30. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:

TP-LINK TL-WR642G (WLAN: 108Mbps)

[link]

Nekem ilyen van és meg vagyok vele elégedve

(20/10 Mbs netem van)

2009. okt. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem lesz nagyobb sávszélességed ha új routert veszel 25 megának hirdetik azt nézdd meg hogy mennyi a garantált és ahoz viszonyítsd
2009. okt. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
egy 54mbit/s-es router maximálisan kb 22mbitet tud átadni, ha 108mbps-es routert veszel akkor a laptopba is olyan kell. De ha már mind2őt cserélni kell akkor mindegy ha N-es routert és miniPCI vagy USB vevőt vásárolsz. A 108mbites annyiban különbözik az 54től hogy dupla kapcsolatot épít fel tehát annak a maximum sebessége se éri el valóságban még az 54et sem. Ha igazán profi eszközt akarsz akkor pedig a RouterBoard és a MikroTik környékén kell hogy nézelődj, de az már nem otthoni felhasználásra való.
2009. okt. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves 12:45!

Ha kábelen mérem akkor megvan a 25 Mb/s .

2009. okt. 30. 17:08
 5/7 A kérdező kommentje:

ÜDv.

Atheros AR5005G típusú wlan kártya van a laposomban ami ugye 54 Mb/s -es. Az előző hozzászólóra alapozva 22Mb/s-t akkor is tudnia kéne, de még annyit sem.. a legnagyobb amit wlanon mértem az 10 volt.. de az még mindig édeskevés. Ezt a TP-Linket megnézem, de ha ehhez a hardverhez lényegtelen megvenni, akkor inkább kihagyom és rákötöm magam a routerre.

2009. okt. 30. 17:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Már bocsánat, de ha itt értetlenkedsz akkor használd utp-n keresztül
2009. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük az építő jellegű kritikát. :)
2009. okt. 30. 19:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!