Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valóban léteznek a kormánynak...

Valóban léteznek a kormánynak ún. keresőprogramjai, amiket amiknek a lényege, hogy ha egy adott IP címről írok egy keresőprogramba egy kifejezést (pl ablakmosó) és a kormányezt pár napig vissza tudja követni?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömmel krimi játékot játszunk, azért érdekel. Sehol nem találtam ilyesmit.
2016. jan. 6. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Amit a Google-be (vagy barmelyik usa-ban szerverrel rendelkezo keresobe) beirsz, azt orokre naplozza az NSA.


Termeszetesen a magyar hivatalok es pl. a Google kozott is van adatkiadas, de azt megtagadhatjak. Ez nem par nap, szerintem 5-10 ev, vagy a naplozas kezdeteig lehetoseg van ra.


Wikileaks, Snowden-ugy ha erdekelnek ilyesmik.

2016. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Utána is olvastam, az NSA Keyscore-ra akadtam, viszont ha jól olvastam ez 2008-tól aktuális, mi 2006 elején járunk :) Azért köszönöm!

2016. jan. 7. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!