Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » -40-es ablakmosó folyadékot...

-40-es ablakmosó folyadékot muszáj hígítani?

Figyelt kérdés
2015. nov. 28. 15:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
miért kéne hígítani?
2015. nov. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem kell higítani, de olyan hidegekre csak január-februárban lehet suzámítani. Inkább tölts belőle egy sprayos flakonba és kiváló jégoldó lesz belőle.

[link]

2015. nov. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Melyik országba kell -41 fokra számítani januárban?!
2015. nov. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

természetesen nem muszáj higítani. ha felesben hígítod, még akkor is jó vagy, mínusz húsz sem lesz.

már évek óta nem láttam mínusz negyvenest.

2015. nov. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A csomagoláson van táblázat a hígításra, de legalább egyharmad vízzel szerepel benne. Hogy lehet-e teljesen töményen, az nincs feltüntetve, és úgy gondoltam, nem árt megkérdezni, hátha okozhat bármi gondot.


Igen, szoktam spray-be is tenni, nagy jegek esetére, de alapesetben sokkal egyszerűbb rányomni a kocsiból, és már takarítja is az ablaktörlő. Ha megállok valahol egy órára, és közben ráfagy a ráolvadt hó, akkor is a kocsi tartálya van velem.

Ha felcsapódik a szélvédőre egy kis olvadt sós hólé -pár fokban, menet közben ráfagy a -20-as ablakmosó folyadék egy vékony filmben, ha széthúzza az ablaktörlő.


Remélem, nem lesz -39 fok, hogy a -40-es anyag kelljen, de nagy hidegben a ráspriccelt -20-asból gyorsabban elpárolog az alkohol, mint hogy feloldaná a jeget. Egy csomót kell spriccelni, és még úgy sem ér sokat.

Amúgy meg vettem egy 4 l-es kannával, ez elég 3 télre, nem kell spórolni.

Igaz ugyan, hogy a több párolgó anyag (alkohol) nagyobb hőelvonást okoz, azaz elvileg jobban rá is fagy egy vékony réteg az ablakra, de szerintem az ablaktörlőnek mindenképpen több ideje lesz letörölni, még mielőtt megfagyna. (A -20-asok simán megfagynak, mire letörölné őket.)


Létezik egyébként alkoholmentes ablakmosó folyadék?

2015. nov. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja, és köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, most vettem észre, hogy nem a saját nevemben írtam az előzőeket. (Nem saját gépről írok.)
2015. nov. 28. 16:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eszembe nem jutott még hígítani. A csomagoláson se láttam még feltüntetve hogy kéne. Általában -30, -40 fokosat veszek és azt töltöm bele.

Az autó fenntartásához képest nem olyan drága dolog, hogy egy szezon alatt néhány 5 literes kannával ne bírná el a pénztárcám.

Nálunk ritka a -20, -25 foknál nagyobb hideg, de jobb félni, mint megijedni!

Kb november elején kezdem el tölteni a télit. Akkor még keveredik a téli a nyárival. Így nem lesz egyből -40 fokos a fagyáspontja. Kezdetben, csak mondjuk -10 a keverési aránytól függően. Aztán ahogy rátöltögetek, beáll -40-re.

2015. nov. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi!


A különböző fajták keverése nem okozhat gondot? Mindegyik nagyjából ugyanabból áll? Víz, különféle alkoholok, illatosító?

2015. nov. 28. 20:16
 10/14 anonim ***** válasza:
biztos, hogy ablakmosó folyadékot vettél és nem simán fagyállót?
2015. nov. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!