Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan működik a rendszerük?...

Hogyan működik a rendszerük? Nekem illogikus.

Figyelt kérdés
A NAV ról én nem értem, hogy hogyan képesek megtalálni egy adócsalót, ha pl. nincs magánvállalkozóija, de az ebay-en mondjuk elad kereskedés szerűen cuccot, ami után adóznia kellene, ugye paypalra kapja a termékeiért a pénzt ebayen, és csak azt látja a NAV ha a bankszámlájára utalja az összeget mert a NAV lát minden lakossági bankszámlára érkező tranzakciót ami után lehet adózni, én úgy tudom, de javítsatok ki, ha tévedek. Ha a NAV csak ennyit lát, hogyan buktatja le az adócsalót aki nem adózik a bevétele után, mert mondjuk azt állítja, hogy paypalra küldtek neki a rokonok pénzt? Vagy a NAV-nak van hozzáférése a paypal rendszeréhez, hogy a magyar felhasználók milyen tranzakciókat végeznek a paypal rendszerén belül, az oldalon? Azért érdekel mert most láttam egy videót [link] hogy pár brókercég rendszeréhez van hozzáférésük, tehát látják ha a részvények vásárlása után a magyar polgároknak fizetniük kéne, elkéri a brókertől a személy lakcímét és kopogtat az ajtón, vagy hogy működik? Vagy csak a brókercég számláját követik nyomon hogy ne verhessék át az ügyfeleket, és a brókerek által kiállított részvények értékét? A lakosságot nem figyelik? Vagy maradjunk az EBay témánál, esetleg a NAV-nak van hozzáférése a magyar ip-khez, és így van rá esély hogy látja ha egy számítógépről eladtak x terméket, hogy kereskedelmi tevékenységet végez? Vagy csak a lakossági bankszámláról kapnak adatokat hogy mennyi pénz érkezett arra más forrásokból, és utána hajtják be az adót? Mert ha én mondjuk kereskedő vagyok, de azt mondom hogy a bevétel rokontól van akkor hogy bizonyítják hogy hazudok? Vagy ha valaki kap paypalra pénzt tényleg rokonoktól, és átküldi lakosságira akkor hogyan bizonyítja hogy nem interneten értékesített termékeket? Vagy ilyesmódon ha nekem küld egyik ismerősöm pénzt paypalra akkor ha én azt kézhez akarom kapni és átküldöm lakosságira utána nekem kell adózni? Hogy működik ez az egész rendszer? Nagyon átláthatatlan, hogy hogyan és mit csinálnak...bocs a hosszú szövegért.

2015. márc. 13. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést egyszerűen rövidre lehet zárni: megkérdezik, hogy melyik rokonodtól kaptál pénzt és vagyonosodási vizsgálatot indítanak ellene.

Egyébként ha jól tudom, rokonoktól sem kaphatsz pénzt a jog szerint.

2015. márc. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Látják a bankszámláid egyenlegét, illetve ha bizonyos összeg feletti átutalásod érkezik azt a bank köteles jelenteni a NAV felé. Rendelkeznek mindenféle statisztikákkal, hogy a te családi helyzetedben mennyi átlagosan a havi kiadásaid. Ha azt mondod, hogy a rokonodtól kaptál pénzt akkor annak valahol meg kell jelennie az adott rokonnál mint kiadás. Ezt magyarországi rokon esetén elég könnyen tudják ellenőrizni. Ha külföldről kapsz pénzt az már alapból gyanús.

Én úgy tudom kaphatsz pénzt ajándékozás címen de az nem minden esetben adómentes viszont minden esetben be kell jelentened.

2015. márc. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tehát akkor az ebay/paypal rendszeréhez nincs hozzáférésük? és hol kéne bejelentenem?
2015. márc. 13. 15:54
 4/5 Reiber Péter ***** válasza:

A kiindulásod téves.


Egy elindított vagyonosodási vizsgálatban már egy magánszemély esetében is megfordul a bizonyítási teher.


Neked kell bizonyítanod, hogy minden fillér jogtisztán szerzett, az életviteleddel kapcsolatos összes beszerzett információ (amit akár hatósági nyomozati, akár titkosszolgálati módszerekkel is gyűjthettek rólad) mind legális jövedelemként szerzett, és rendben le van adózva.


Ha nem, a hatóság adóhiányt állapít meg, rendbírásgot szab ki, illetve az elmaradt adóra, (nem egyszer visszamenőleg egy képzelt időpontig a bírságra is) kamatos kamatot számol fel.


Lévén hatóság, a határozata azonnal jogerős, te perelhetsz a bíróságon, attol még a követelés azonnal végrehajtásra kerül.


Szoval, ha már bizonygatni kell, akkor baj van.


De az évente összevissza változgató adózási szabályok, kiskapuk, egyáltalán az adóhatóság működése vagy gondolkodása, jogszabályértelmezése annyira bonyolult, hogy egy fórumon sneki nem fogja neked a szent grált prezentálni 3 szóban.


Ezek a dolgok már egészen kicsike, havi párszázezres nagyságrendben is külön iparágat jelentenek mint adótanácsadás, illetve ha valaki legalább részben -papiron- legális céget működtet, és nem valami síkhülyével könyveltet, legalább a totális blamát elkerülheti. Nem minden könyvelő adószakértő, de azért alapvető foglamakkal és lehetőségekkel jobban tisztában van általában.



Sokan ügyeskednek igymegugy magánszemélyként, bujkálnak, probálják okosba megoldani, aztán időről időre vannak hírek és cikkek arról, hogy bebukott egy kör, pl 3-4 éve voltak az első hírek, hogy vaterán az évi milliót forgalmazó eladóknál hirtelen kopogtatott az apeh, és közölte, hogy ennyit eladni nem lehet vállalkozás nélkül, tehát máris a teljes bevátelre 100% rendbírság(!), és tényleges adóról még szó sem esett.

2015. márc. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a vagyonosodási vizsgálat jogtalan, hiszen ha internetes platformról származik a magánszemélynek bevétele, az nem lehet illegális, csak akkor ha az állam ok-nélkül követhetetlen és átláthatatlan szabályokat ki nem vet rá, pénzlehúzásról szól az egész. De csak a bankszámlára érkező összeget látja? "Ha külföldről érkezett a pénz, az már alapból gyanús" - ezt nem értem, ha nem látja a NAV a paypal rendszerét, nekem küld egy rokon vagy egy külföldi rokon paypalra pénz, én azt a saját paypalomról a számlámr küldöm, nem is tudhatják elviekben, hogy külföldi-e a pénz, vagy nem.
2015. márc. 13. 17:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!