Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Üdv mindenkinek! Nem tudom...

Üdv mindenkinek! Nem tudom hogyan, de rátelepült a gépemre a Trojan. Poweliks nevű vírus. és azt akarom tudni hogy hogyan kell eltávolítani azt?

Figyelt kérdés
Ne írjatok angol weboldalakat, magyarul írjátok le hogy hogyan kell. Elég durva vírus. Állítólag el tudja lopni a fájljaimat. és amit én tapasztaltam: Nagyon sokat használ a Ramból és rohadtul lassítja a gépemet és ami a legrosszabb: AZ INTERNETBŐL használ a legtöbbet. Nagyon lassú a netem. Meg kékhalált okozott az előbb XD Tehát remélem lesznek válaszok!

#vírus #eltávolítás #törlés #trójai #Trojan #Trójai Virus #Trojan.Poweliks #vírusok törlés
2014. nov. 28. 19:21
1 2
 1/12 T/Z ***** válasza:
Esetleg egy vírusirtó ha lenne azon a gépen, akkor futtasd le.
2014. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Akármilyen vírusírtód van, pluszba mellé Malwarebytes Anti-Malware, ezeket csökkentett módban futtasd le és próbáld meg kiírtani a Trójait!

Ha egyik sem használ, akkor az újratelepítés az egyetlen mentsvár!

2014. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképp le kellene töltened az eltávolító alkalmazását.: [link]

A letöltött fájlt elindítva az első képen látható megjelenő ablak alatt az "I Accept" elfogadásával a második képen látható ablak jelenik meg amin a "Start" gombra kattintva automatikusan (ha sikeres) eltávolítja a trójait.A sikeres futtatás után

A "Scan completes see logfile for resuls" gombra kattintva megjelenik a logfájl ablaka aminek ha az utolsó sorában ezt látod "Trojan.Poweliks removed" akkor az eltávolítás sikeres.

2014. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már kipróbáltam a kasperskyt, IObitot, avastot, MalwareBytest, és a Nortont de egyik sem írtotta ki sajnos. Láttam weboldalakat ahol le vannak írva hogy hogyan kell kitörölni de nekem nem sikerült. Elindítottam csökkentett módban és megkerestem a Registrymben azokat a kulcsokat amelyek a weboldalakon voltak és azt írták h ki kell törölni. De nekem nem voltak olyan kulcsok ._. Egyébként már gondolkoztam az újratelepítésen, az biztos kiírtaná csak akkor sok munka elveszne és mégis csak jobb lenne ha megmaradna minden. Egyébként lehet hogy más vírus is van a gépemen? Régebben az volt hogy kettő dllhost.exe volt folyamatban. Most már egy sincsen, mert most már az explorer.exe a fertőzött... 3gb-t elvesz a ramból és ha leállítom akkor nem lehet rendesen netezni... szóval ez nem tudom milyen vírus. Van egy tippem hogy mi ez..Állítólag ez a ClickTillUWin vírus de amikor ki akartam törölni akkor nem találtam a kulcsokat meg stb. szóval nem tudom mi legyen
2014. nov. 29. 10:00
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor már csak 1 megoldás maradt...

A winyó teljes formázása és a Windows újratelepítése!

Más lehetőség nincs!

2014. nov. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2014. nov. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az angol nyelvű linket lefordítja a Google fordítója, Chrome-hoz a webáruházából letölthető. A benne található ábrák az igazán fontosak. Nyisd meg egy másik laptopon, tedd a fertőzött gép mellé és lépésről lépésre menj végig a beállításokon.
2014. nov. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Képzeljétek jó lett!

Mindegyik válaszolónak köszönöm! Egyébként ez volt a megoldás:

Megnyitottam a Számítógép (sajátgép) mappát. Ott rámentem a rendezés gombra. Ott a "Mappa és keresés beállításai"-ra nyomtam. Azon belül rámentem a "Nézet" fülre. És ott bepipáltam egy ilyet: "Mindig ikonok jelenjenek meg (Miniatűrök soha)" Rákattintottam arra hogy "Alkalmaz". Ennyi! Megnyitottam a feladatkezelőt és az explorer.exe már nem emelkedett tovább, hanem 30-40 esetleg 50 MB ramot használt :D

2014. nov. 29. 17:26
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom ennek mi köze van a vírushoz de segített!
2014. nov. 29. 18:16
 10/12 anonim ***** válasza:

Na, szívből örülök, hogy rendbejött a géped! :)

Am milyen Oprendszered van? hány bites és hanyas szervizcsomagú?

2014. nov. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!