Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Létezik e-mail alapú backdoor-...

Létezik e-mail alapú backdoor-trojan?

Figyelt kérdés
Tehát egyszerűen ami nem IP és/vagy FTP-n keresztül próbál kommunikálni hanem emaillel.

2014. jan. 31. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Közvetlenül egy adott gépről nem lehet üzenetet küldeni, kell hozzá egy levelező szerver.

De ha egy be van állítva, akkor persze, lehetséges (és van is ilyen).

2014. jan. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a gép szerver, akkor igen, lehetséges. Ha kliens, akkor a nyitott SMTP pop portok kiszolgálják esetlegesen.
2014. jan. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sőt, van androidos backdoor trójai is...

[link]

2014. jan. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A vírus különös módon terjed a Trojan-SMS.AndroidOS.Opfake.a. vírussal. Ez a kettős fertőzési metódus egy szöveges üzenettel indul, amelyben a program arra kéri a gyanútlan felhasználót, hogy töltse le az üzenet tartalmát. Ha az áldozat rákattint a hivatkozásra, akkor a fájlban lévő Opfake.a nevű trójai automatikusan letöltődik az okostelefonra vagy tabletre.


A rosszindulatú fájl csak akkor telepíthető, ha a felhasználó elindítja azt. Ezután a trójai további üzeneteket küld az áldozat összes kontaktja felé, megfertőzve így további számos okostelefont és tabletet. A szöveges üzenetben található linkre kattintva elindul az Obad.a trójai letöltése, amely egy igen jól szervezett rendszer. Ezt bizonyítja, hogy egy orosz mobilszolgáltató társaság beszámolója szerint több mint 600 fertőzött üzenetet azonosítottak öt órán belül.Eltekintve a mobil botnetektől, ez az összetett trójai is számtalan levélszemétért felelős, amelynek egyik fő hordozója az Obad.a trójai. Általában egy üzenet figyelmezteti a felhasználót, hogy „kifizetetlen tartozása van” az egyik szolgáltató felé, amely csaliként szolgál, hogy a gyanútlan felhasználó kövesse az adott linket, ezzel automatikusan letöltve készülékére az Obad.a trójait, amely futtatás után aktiválódik és telepítődik.

Ez a fake alkalmazás terjeszti a már elterjedt Backdoor.AndroidOS.Obad.a. nevű trójait is, amely másolja a Google Play oldalak tartalmát, kicserélve az eredeti linket egy fertőzöttel.


„Az elmúlt három hónapban 12 verzióját azonosítottuk az Backdoor.AndroidOS.Obad.a. nevű trójainak. Ezek közül mindegyik vírus ugyanazokat a funkciókat és magas szintű kódolási elhomályosítási technikákat alkalmazta, valamint hasonlóan csak az Android operációs rendszerrel futó eszközöket célozta. Amint azonosítottuk ezeket a kártevőket, informáltuk a Google-t, akik természetesen minden kiskaput lezártak az Android 4.3 verziójában. Azonban sajnos csak kevés új okostelefon és tablet fut ezzel az új verzióval, amely maga után vonja azt a tényt, hogy a régebbi operációs rendszerrel futó eszközök még mindig veszélyben vannak.” - mondta Roman Unuchek, a Kaspersky Lab vezető antivírus szakértője.

Ha további információt szeretnél megtudni az Obad.a vírusról, vess egy pillantást a securelist.com oldalra.

2014. jan. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2014. jan. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!