Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A peer to peer hálózatok...

A peer to peer hálózatok menyire biztonságosak?

Figyelt kérdés
akiről töltök megtudhat információkat a számítógépemről? esetleg egy harmadik személy láthatja a gépem adatait? rögzítik valahol az adatforgalom menetét?
2010. jan. 26. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"akiről töltök megtudhat információkat a számítógépemről?"


Ha nagyon akarja, akkor igen.


"esetleg egy harmadik személy láthatja a gépem adatait? rögzítik valahol az adatforgalom menetét?"


Lényegében a válasz az, hogy igen. Főszabály: abból kell kiindulni, hogy bármit csinálsz a neten, annak nyoma marad.

2010. jan. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen peer to peer hálózatra gondolsz? Mert nagyon változó, hogy melyik mennyire biztonságos.


Általában látják a géped címét, és látják a p2p hálózaton megosztott fájlokat. Nagy vonalakban ennyit.


Ha például jó torrentklienst használsz akkor azon keresztül nem fogják a géped tartalmát nézegetni, de pl emule-lal kapcsolatban voltak ilyenekből bajok (bár az régen volt, nem tudom, hogy manapság élnek-e még).

2010. jan. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én limewire-t hazsnáltam.. az mennyire biztonságos?
2010. jan. 27. 22:45
 4/5 anonim ***** válasza:

A limewire annyira biztonságos mint az eMule a Kazaa vagy bármelyik másik P2P program.

Gyakorlatilag egy vadidegen gépét kapcsolod egy adatfolyam erejéig a saját gépedhez. És megnyitsz előtte egy portot.


Nyomkövetésről pedig.

A szolgáltatód leoszt neked egy dinamikus IP-t egy poolból. Ezt loggolják, és 5 végig eltárolják jelen törvények értelmében, így 5 évre visszamenőleg megnézhetik, hogy mikor csatlakoztál és milyen IP-t kaptál tőlük. Így ha valahol garázdálkodsz (az IP mindig látszik) akkor abból már visszafejthető. Persze szolgáltató csak hatóságnak adhatja ki eljárás esetén az adataidat. A proxy meg max annyit segíthet, hogy megnehezíted a visszakövetést vagy ha szerencséd van kifogsz egy szervert ami nem loggolja a kapcsolódókat és ott elvesznek a nyomok, de akárhogyan is, ha a neten garázdálkodsz a hálókártyád MAC címe és az IP címed bárkinek elérhető.


Ha tudom hogy te most itt a gyakori kérdéseken irkálsz és ráveszlek egy levélváltásra, hamar kiderül az IP címed amire ha ráeresztek egy port scannert máris láthatom mi van nyitva és egy kis tapasztalat némi segédprogram és máris megpróbálhatok bejutni. A tűzfalad és az otthoni védelmed az én kitartásommal türelmemmel és tudásommal áll szemben. Innentől csak azon múlik a rendszered biztonsága, menyire zseniális a hacker aki be akar jutni.

Igaz, hogy alapvetően nem civilek gépét fogják támadni az erre felkészült emberek. Max egy progival zombit próbálnak csinálni belőle hogy egy botnetbe bevonjanak de erre nem fognak napokat heteket rászánni. Ha megy rutinból pár perc alatt akkor szar a védelmed ha nem akkor csak akkor van félnivalód ha kifejezetten téged akar támadni valaki.

2010. jan. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A proxy meg max annyit segíthet, hogy megnehezíted a visszakövetést vagy ha szerencséd van kifogsz egy szervert ami nem loggolja a kapcsolódókat és ott elvesznek a nyomok"


Amihez hozzá kell tenni, hogy pl. az anonim proxy listákon szereplő számos proxyt eleve a hatóságok üzemeltetik.

2010. jan. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!