Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » RAR-ban tömörített jelszóval...

RAR-ban tömörített jelszóval védett állományok mennyire biztonságosak? Fel lehet törni? Ubuntu 10.10 alatt lett tömörítve.

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 12:32
 1/9 Nostro the overlord válasza:
Szerintem kellően biztonságos. Persze mindent fel lehet törni csak az a kérdés, hogy milyen nehezen.
2010. nov. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 NoSleeping ***** válasza:
Minden feltörhető. Ha bonyolítani akarod a feltörést, akkor minél hosszabb jelszót válasz, sőt ne is jelszót, sokkal inkább egy könnyen megjegyezhető jelmondatot.
2010. nov. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha fel akarsz törni egy rar-t:

[link]

2010. nov. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
semennyire nem biztonságos. ezzel csak áltatod magad.
2010. nov. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Panda Péter ***** válasza:
Fel lehet törni, csak idő, és processzorteljesítmény kérdése. Ha szöveges üzenetet akarsz küldeni, hatékonyabb egy közös kulcsos titkosírás, fájlcseréhez meg külső adathordozó (hardveres titkosítással). Persze ha csak a biztonság a fontos.
2010. nov. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
62%

Ezt olvastam a neten.


Sok helyen olvastam, hogy ilyen-olyan okokból, szeretné valaki feltörni az "elfelejtett" rar jelszavát, és ezúton szeretnék egyszer s mindenkorra pontot tenni, ennek a kérdéskörnek a végére:


a rövid válasz: a RAR jelszó visszafejtése, gyakorlatilag LEHETETLEN,


a bõvitett válasz: a RAR jelszó visszafejtése 6-8 karakter között is éveket vehet igénybe

8 karakter felett pedig, a távoljövõben sem lesz -feltehetõleg- visszafejthetõ, nemhogy a közeljövõben.


Indoklások, magyarázatok:


Ok1:


a jelszót kizárólag a nyers próbálgatásokkal lehet visszafejteni, a fejtésre szánt idõ azonban _HATVÁNYOZOTTAN_ növekszik a jelszóban szereplõ karakterek számával és összetettségével.


OK2:


Mivel a jelszóban tulajdonképpen bármilyen karakter szerepelhet (kivéve az ascii kódtábla alsó 32 vezérlõkarakterét) és a fenti okot a RAR-ral tömörítõ felhasználók valószínûleg jól tudják,

elõre megfontolt szándékkal, már eleve, összetett és/vagy kellõ hosszúságú (8-10 karakter) jelszót

választanak.


Magyarázatok részletesen:


a legtöbb rar jelszótörõ abból indul ki, hogy a jelszóban szereplõ karakterek csoportját szûkíti le minél jobban. Ezek a csoportok lehetnek a:


- számok (0-9, 10 darab számjegy)

- a latin abc kisbetui (26 db. karakter)

- A LATIN ABC NAGYBETUI (SZINTEN 26 DB KARAKTER)

- ún. punktuációs karakterek amelyeket közvetlenül a billentyûzetrõl is be lehet gépelni

(32 karakter)


a visszafejtés idõbeli hossza nagyban függ még a visszafejtendõ fájl méretétõl is, hiszen minél nagyobb a fájl, annál több idõt vesz igénybe annak kibontása, és mivel a CRC (Check Error Control) a hibát csak az utolsó bit kibontása után írja ki, ezért a hossz fontos tényezõ.


A gép sebessége sem elhanyagolható amelye(ke)n a visszafejtést végezzük, de azt már most leszögezem, hogy 8 karakter felett, semmilyen ma elképzelhetõ technológia , bármilyen erõsségû számítógép, vagy akár komplett számítógép-hálózat nem jöhet szóba a visszafejtéshez.

2010. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Nostro the overlord válasza:
Már nagyon belementünk legyen ennyi elég: ha öcsédet akarod a pornóidról lekoptatni arra tökéletes. Ha egy hackert akarsz megszívatni arra nem :)
2010. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
feltörhetetlen nemlétezik.erre a legjobb példa az a forma aki pár hónappal ezelőtt törte fel a NASA biztonsági rendszerét...és az jóval komolyabb mint a RAR-nak a titkosítója.amugy ha anyádék elől akarod elrejteni a pornógyüjteményed arra tényleg tökéletes
2010. dec. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sziasztok! Számítógéppel illetve számítógép hálózattal valóban beláthatatlan időtartam a feltörés. Azonban létezhetnek (és tudtommal létezik is) olyan cél hardver ami nem számítógép processzor alapú hanem annál sokkal gyorsabb. Ezek a gépek FPGA illetve ASIC technológiával készült gépek amelyek lényegében túlszárnyalják az asztali gépek teljesítményét. Ezen technikával már belátható időn belül is végezhet a hacker. Azt nem lehet tudni hány ilyen célhardver létezik és hányan dolgoznak ilyennel.
2011. aug. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!