Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Elég ha csak vírusírtót...

Elég ha csak vírusírtót használok, vagy kell mellé tűzfal is?

Figyelt kérdés
2008. júl. 31. 21:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok benne biztos,de azt hiszem,hogy a zonealarm nem kompatibilis az avasttal.Az is lehet,hogy régen így volt,de már kijavították a hibát.Jómagam comodo tűzfalat használok avast vírusirtóval,aminek a legújabb verziója már kémprogramok ellen is nyújt valamilyen szintű védelmet,nem szimpla vírusölő.Ezek mellett használom a spyware terminátort,ami egy nagyszerű,vérbeli kémgyilkos,az avasthoz hasonlóan valós idejű védelemmel,és automatikus frissítéssel.Tökéletesen futnak együtt,a legkisebb összeakadást sem tapasztaltam.Maximálisan meg vagyok elégedve.A spybotot nem ajánlom,egyszer már hazavágta a gépemet.Simán letörölt egy nélkülözhetetlen rendszerfájlt,mert szerinte az vírusos volt.A megoldás a format c: volt,azóta még a spybot nevét is igyekszem elfelejteni.Ezek az én tapasztalataim.Állítólag a kaspersky a legjobb védelmi rendszer,viszont kurvára terheli a gépet,legalábbis az enyémnek egy kicsit sok volt.(le kellett szednem,annak ellenére,hogy nagyon jól muzsikált)Meg hát az egy fizetős program,és ha le is töltöd torrenttel,rohadt nehéz hozzá müködő kulcsot találni.A comodo-avast-terminator trio viszont teljesen ingyenes,szabadon terjeszthető és letölthető magyarul is.Ha kicsit keresgélsz a neten,még magyar nyelvű részletes használati útmutatót is találsz hozzájuk.A nod32-vel rosszak az én és a haverjaim tapasztalatai is,elég nehezen boldogul néhány vírussal,magyarul gyenge.Ráadásul az is fizetős,a feltört meg már leírták előttem,hogy milyen.Az avg 8.0 lehet még egy jó lehetőség,az egy komplett védelmi rendszer elég jó találati aránnyal,és nagyon gyakori automatikus frissítéssel.(abból asszem nincs magyar,de ingyenes).Rengeteg alternatíva létezik még(panda,norton,bitdefender,outpost...stb),azokról nem tudok mit mondani,nem igazán ismerem őket.De mintahogy a harmadik válaszadó írta(az is én voltam:D),erre a kérdésedre sincs egyértelmű válasz,neked kell döntened.
2008. szept. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!