Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Megéri előfizetni egy vírusírt...

Megéri előfizetni egy vírusírtóra, vagy elég egy ingyenes avast?

Figyelt kérdés
Ha megéri, akkor tudnátok ajánlani?

2013. szept. 26. 08:26
 1/5 Mr. V. ***** válasza:

Felejtsd is el azt az irtót! Az Avira egy NOD-ot vagy új nevén Eset Smart Security-t futtató gépen kb 50 vírusos fájlt talált legalább 15 különféle vírussal, amit a NOD észre sem vett, az avast pedig még a nodnál is rosszabb. Létezik belőle ingyenes és webet, mailt is figyelő teljes fizetős változat is... bár nem tud magyarul, de inkább találjon meg mindent, mintsem szépen magyarul írja, hogy tiszta a rendszer, miközben nem így van.

Szóval Avira! Ha elő is akarsz fizetni, akkor a reklámmentes Avira Internet Security a te programod, ami mindent tud, amit kell.

2013. szept. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően az összes vírusirtó a vírusok csak egy bizonyos százalékát (maximum ~90% körül) látja, így fordulhat elő, hogy egy "A" vírusirtó használata mellett, a "B" vírusirtó is talál kártevőket.


Ennek elkerülése végett:

- Érdemes rendszeresen frissíteni az operációs rendszeredet, vírusirtódat, egyéb szoftvereidet

- Csak megbízható forrásból - lehetőleg a program készítőjétől - szerezd be a programjaidat.

Ha warezolt a Windowsod, már eleve rossz.

- Ne bízz meg a külső forrásokból származó állományokban, hivatkozásokban! Még ha barátod/barátnőd/anyukád/kistesód küldi azokat és "csak" egy aranyos kis Powerpoint-bemutatót tartalmaz - ellenőrizd át több víruskereső motorral, például: [link] .

Egy kis egészséges paranoia nem árt.

- Fontos adataidról készíts biztonsági mentést.

Ne csak egy helyre, ne csak egyfajta metódussal - töltsd fel online tárhelyre, írd ki CD-re, másold fel külső merevlemezre. Az adathordozókat - mivel öregszenek - rendszeres időközönként frissítsd!

2013. szept. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem az Avast eddig tökéletesen bevált.

Aztán persze fognak itt érvelni jópáran, hogy X vírusirtó Y teszten hány mintából hányat ismert fel, stb, csak ezek általában soha nem életszerű, reprezentatív tesztek. Az, hogy egy adott vírusirtó egy előre elkészített tesztkörnyezetben hány vírusból mennyit ismer fel - melyek nagy része már lehet, nem is létezik - még nem perdöntő érv.

Nálam az Avast eddig még egyetlen kártevőt sem engedett be, automatikusan blokkolja a veszélyes weboldalakat, kiszűri a vírusos e-mail csatolmányokat, stb.

2013. szept. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Évek óta használok Eset Smart Securityt, megvettem. És ide még egy vírus se tudott bejutni, hiába is próbálkozott. Ésszel kell felmenni a netre, aki orrba-szájba mindent letöltöget, annak hiába van bármilyen védelem a gépén, a baj megtörténhet. Aki hamis Windows-t telepít, hamis kódos Eset Smart Security6-tal (alapesetben be sincs kapcsolva a frissitése és a tűzfala, ezt a vásárolt licensz ellenőrzése után a cég szervere kapcsolja be), az magára vessen.
2013. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Erről az a véleményem ,hogy igazán a tűzfal meg a virusírtó nem ér semmit ,mert amikor még az volt a divat ,hogy először írtak egy virust majd a hozzá tartozó virusirtót meg eladták jó pénzért akkor szinte havonta kellett újra telepíteni ,mert ha ésszel is neteztem mindig sikerült valamit bekapnom. Ma már az adatlopás a divat és mivel van egy profi szociopata aki direkt megfigyelt azért hogy aztán kidumálja a magánéletem és mehettem ahova akartam meg használhattam akár milyen virusirtót meg keylogger irtót akkor is meg tudott figyelni ,tehát a virus ellen bármi jó az ingyenes is ha még sem akkor meg újra telepíted a gépet adat lopás esetén meg észre sem fogod venni a dolgot ha csak vissza nem hallod a dolgokat amit így tudhatott csak meg az illető tehát védekezésre fölösleges pénzt kiadni :)
2013. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!