Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom törölni a "Securi...

Hogyan tudom törölni a "Security tool" programot, ha vírusként jött a gépemre?

Figyelt kérdés
Eltűnt a háttér és az asztal összes ikonja és nem tudom letörölni ezt a programot.
2009. okt. 28. 18:49
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
Ebben a gépben 1 vinyó van, ahhoz hogy másikról bootoljak, bele kéne tennem +még 1-et, vagy kivenni belőle és átrakni máski gépbe. Gondoltam már rá én is, csak mindent szét kell szednem. Azt meg nem tudom, hogy arra az alaplapra rá lehet-e kötni még 1 vinyót. Nem lehet valahogy egy másik géppel összekötni, hogy az irányítsa ezt? Mert a másikon van vírúsírtó, és lehetne futtatni azon a vinyon is. A bios frissítés lehetetlen egyenlőre, mert hálózatra szintén nem csatlakozik a vírus miatt a rendszer, és ha valahonnan leszedném cd-re a frissítést, azt szintén nem idítja el. Hisz ilyen alapon elindított volna bármilyen cd-t, főleg a boot cd-t. Ha feláll a vírúsos rendszer, beolvassa a lemezeket hogy mi van rajta, de amikor indítani kéne, azt írja hogy az exe indítófálj nem inditható a virús akadályozza. Boot cd-nél meg nem érzékeli a billentyűzetet, és a vírusos vinyoról indít.
2009. nov. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

A billentyűzet USB vagy PS/2?

BIOS-ban próbáltad a Load Defaults opciót?

2009. nov. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy egy alaplapra ne lehetne rátenni két vinyót, akármilyen is a csatoló.
2009. nov. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
A billentyűzet PS/2. A BIOS-ban Load Defaults opció mit takar, és boot-nál keressem? Azt nem tudom milyen alaplap van benne, mert a rendszeren már nem tudom megnézni(nem engedi a security tool), csak ha a házat szétszedem. Még erre nem került sor. A vinyó csatlakozókba nem vagyok járatos. Kell lenni még 1 ugyanolyan csatolonak az alaplapon, vagy kell hozzá valami elosztó? Vagy ez a vinyótól is függ, hogy milyen csatlakozások vannak rajta?
2009. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

A BIOS menüjében kell keresni a Load Defaults opciót, ilyenkor minden BIOS beállítás alaphelyzetbe áll, de nem biztos, hogy ez segít, csak tipp, hátha emiatt nem megy a billentyűzet.


Minden alaplaphoz lehet több vinyót csatolni. SATA csatlakozóból legalább kettő, de inkább négy van rajtuk, ATA csatlakozónál pedig egy kábelre két egységet is lehet kötni egyet Master egyet Slave üzemmódban. Tehát ha szerzel egy másik vinyót nem lehet akadálya annak hogy rákösd.

2009. nov. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:

Halihó!

Én csökkentett módban indítottam a gépemet,és fájlkezelővel (total commander) C:\Documents and Se ttings\All Users\Application Data könyvtárban megtaláltam egy számokból álló fájlnevet exe kiterjesztéssel. ("vírusirtóra" jobb egérgombbal kattintva ezt mutatta a program elérési útjának és helyének) Ezért ez a fájlt egyszerűen töröltem,még a lomtárból is, és újraindítottam a gépemet. A csodálatos "vírusirtó" ezután már nem indult el.

Jó próbálkozást!

2009. nov. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Ma voltam az egyik cimborámnál aki ugyanezzel a vírussal küzdött.

A legegyszerűbb mód az eltávolításához az, hogy csökkentett módban indítod a gépet hálozattal, aztán letöltöd a malwarebytes nevű programot innen

[link]


telepíted a programot, aztán hagyod hogy frissítse magát a neten keresztül.

Futtatod a programot még mindíg csökkentett módban.

haveromnak kb 90 fertőzött fájlt talált és mindet le is tudta törölni.


sok sikert.

2009. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy a security tool eltünt a gépről a beavatkozás után és minden visszaállt a rendes kerékvágásba.

Egyedül a háttérképet kellett újra beállítani.

2009. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:

A billentyűzet az működik, csak akkor nem, amikor igazán kéne, pl boot indításnál cd-ről. Ezt a security tool csinálja vele.

Ezen a total commandert nem lehet megnyitni, mert az is egy program, és az indító exe fájlt blokkolja a security tool! Tehát belépni be tudok mappákba, de elindítani semmit. Blokk exe, és kész.

Csökkentett módban nem tudom indítani, mert amikor ki akarom választani a csökkentett módban indítást, akkor nem reagál a billentyűzetre. Frissíteni sem tudok rajta semmit, mert a hálózatra a fellépést is blokkolja. Ezek jó megoldások lennének, de itt sajna minden exe-t blokkol.

2009. nov. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Érdekes.

Havernál ez a billentyűzet blokkolás nem volt.

Esetleg én megpróbálnék a helyedben egy alaplap reset-elést.

Az alaplap könyvéből megtudhatod hogy melyik két tüskét kell hozzá rövidre zárni egy pillanatra.

Lehet, hogy az segítene, de ez csak egy tipp, egyáltalán nem biztos.

2009. nov. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!