Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudhatnám meg, hogy...

Sylvee kérdése:

Hogyan tudhatnám meg, hogy valaki "kutakodik"-e a számítógépemben?

Figyelt kérdés

Szeretném megtudni, hogy van-e olyan program, beállítás, vagy bármi, amivel leellenőrizhetem, hogy kutakodnak-e a gépemben? Értem én ez alatt jelszófigyelő, akár olyanra is tudok gondolni, hogy mikor bekapcsolom a gépet, akkor ő látja titokban, hogy mit csinálok...

Sajnos a paypal számlámról és közvetve a bankszámlámról is leemeltek egy összeget online vásárlásra. A tettes nincs meg (még), de a pénzt legalább vissza fogom kapni, ha minden igaz. Köszönöm előre is!



#hacker #keylogger #jelszófigyelő
2013. aug. 14. 21:37
 1/2 anonim válasza:

Ez nem ilyen egyszerű, hogy beállítok egy programot és az szól, ha kutakodnak a gépen.

ILYEN PROGRAM NINCS! Legalábbis, 100% biztonságot nem ad.

Ha más is használja a gépet (fizikálisan) és hozzáértő, szinte semmit nem tehetsz.

Egyéb esetben pedig gondoskodni kell jó tűzfal/vírusírtó/antimalware programokról + legalább egy adminisztrátori szintű ismeret az oprendszerről, tűzfalakról, hálózatokról stb. Nagyon fontos a levelezőrendszer jelszavát is körültekintően megválasztani.


Amit még tehetsz az az, hogy egy friss op. rendszer telepítés után, csinálsz egy másolatot róla és időközönként visszateszed a másolatot. Ezt is csak egy olyan gépen érdemes megcsinálni, amit semmi másra nem használsz, paypal-ra, banki műveletekre, stb.


Igen-igen. Nem árt a két gép! Egy a munkára (ez lehet komolyabb hardverkiépítésű is), és egy, a fontos pénzügyi tranzakciókra (elég egy olcsóbb gép), vagy a költséghatékonyabb két vinyós eljárás. Utóbbinál nagyon fontos hogy egyszerre csak EGY!! vinyó legyen feldugva az alaplapra. A „munkás” akkor ha dolgozol, böngészel, fészbuuukolsz, jútyübölsz, stb. és a „pénzes” akkor ha bankolsz.


Egyébként ezeket akkor fogod majd értékelni, amikor kapsz egy „személyre igazított” rootkit-et. Nyugodt lehetsz, ezeket a személyre szabott kémeket SEMMI nem ismeri fel. Persze, mert nyilván egyedi.


Ezt tudom ajánlani, és persze a bizalmatlanságot még egy olyan baráttal szemben is, aki megmentette az életed.


Sok sikert.

2013. aug. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászólást, rendkívül hasznos számomra. Nekem fogalmaztam meg a kérdésem egyértelműen. Tehát, adva vagyon az irodai gépem, amit természetesen jelszó véd. Arra lettem volna kíváncsi, hogy hogyan tudom megnézni, hogy valaki belépett -e a gépembe, amikor nem vagyok bent. Akár saját jelszavával - igaz ez esetben ha jól tudom, akkor nem fér hozzá adatokhoz, csak amikmondjuk a második winyon vannak. Kivéve gondolom, ha rendszergazda. De utóbbihoz nem kell bekapcsolni a gépemet...
2016. nov. 18. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!