Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehetséges e hogy valaki...

Lehetséges e hogy valaki tudomásomon kívül használja a WIFImet?

Figyelt kérdés
Laptomomon bizonyos időszakokban tökéletesen fut a wifi, náha meg az istennek sem kapcsolódik csak ha ujraindítom a routert. Nem lehetséges hogy valamelyik szomszédom buherál rajtam vagy a kapcsolódásával bekavar ami hazavágja a wifimet. Arról nem is beszélve hogy rajtam élősködik. TP likem van WPA/WPA2 vel jelszóval vagyok pedig biztosítva. Egyátalán lvalós veszély hogy valaik élősködik valaki wifijén? Ti nem tartotok ettől?

2013. ápr. 18. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsi az esélye (0) hogy valaki visszafejtette a jelszavadat. Annak sem nagy, hogy ha vissza is fejtette miatta szakad meg te kapcsolatod. A legvalószínűbb h a router rosszalkodik. Nézd meg a router logjait, hogy ki-mikor csatlakozott!
2013. ápr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olyankor is előfordul, hogy legyengül vagy elmegy a jel, ha valaki nagy sebességgel tölt fel/le (pl. torrent). De könnyen lehet hogy valami nem stimmel a routerrel.
2013. ápr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 fersk ***** válasza:
2013. ápr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Azért a jelszó megfejtést nem zárnám ki, ez a jelszótól függ.

Ha a jelszó mondjuk kiskutya, akkor bizony azt másodpercek alatt egy szótára alapú támadással meg lehet "törni".


A másik, a WPA2 jó jelszóval sem ér semmit, ha mondjuk a WPS be van kapcsolva a routeren, mivel ennek a PIN kódja brute-forcal percek alatt (legrosszabb esetben is pár óra alatt) törhető és szépen kiköpi a WPA2-es kulcsot.


Szóval én nem zárnám ki a dolgot.

A router logjában nézd meg mondjuk, hogy milyen IP-ket osztott ki a DHCP szerver, ebből elég jól lehet látni, hogy valaki rajtad kívül fel ment-e és ha igen, akkor egy jelszó csere (és ha be volt lőve, akkor a WPS kikapcsolása) megoldja a dolgot.



Hogy a végére is válaszoljak: én nem tartok attól, hogy lopják a wifimet, a jelszavam bár halál egyszerű, de a házban nincs olyan, aki kicsit is értene ezekhez. (Az utcán lent pedig már nem fogható a jel.)

+ Itt van a környéken nyílt wifi nem messze... :)

2013. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen a válaszokból mindent tudsz.

Engem is rémálmok gyötörtek, de aztán így-úgy ellenőriztem.Nem lopják..még akkor sem, ha sűrűn sz@rakodik..egyszerűen nem bírja az engem mahináló szerver..nem fejlesztenek, így egyszerűbb, és több a profit.



éjjel gyors.

2013. ápr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!