Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szerintem öcsém használja a...

Szerintem öcsém használja a gépemet. Van rá valami módszer, hogy biztosan kideríthessem?

Figyelt kérdés
Öcsém tudja a jelszót a gépemhez, és van egy olyan érzésem, hogy használja is, ha nem vagyok itthon. Az előzményeket valószínűleg letörli, de múltkor a mobilját itt hagyta az asztalon, és összemakogott valami történetet, hogy nem gépezett csak.... Az a kérdésem, hogy hogy lehetne kideríteni, hogy ténylegesen használja-e a gépem? Jelszót nem akarok változtatni.
2012. nov. 30. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért baj az ha használja? Van valami a gépen amit nem kéne látnia? :) Nekem lenne öcsém és nem lennék otthon felőlem gépezhetne hadd örüljön. Miért ne legyen jó neki is? :)
2012. nov. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

(ha kikapcsolod és nem megy nonn stoppal)

Sajátgépen jobb klikk/kezelés. A megjelenő ablak bal oldali paneljében a naplókat kell megnyitni, a Rendszernaplóban pedig megtalálható minden rendszeresemény másodpercpontosan beírva. Ha nem fut non-stop a gép, lesz egy időintervallum ahol nem található bejegyzés, azaz akkor nem volt bekapcsolva a gép sem. Így az adott időszak előtt az utolsó dátum a kikapcsolás ideje, a további folyamatok kezdődátuma a következő bekapcsolás ideje.

Például:

[link]

A képen is látszik hogy ahol véget ér az utolsó naplózás aznap, az volt a kikapcsolás ideje, majd másnap az új naplóbejegyzés a bekapcsolás ideje.

Meg érdemes lenni jelszót cserélni a gépeden,az az legegyszerűbb megoldás

2012. nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2.vagyok vagy ha nem találod leírom,hogyan tudod könyebben megtalálni:vezérlőpult/felügyeleti eszközök/számitógép kezelés/esemény napló/rendszer.
2012. nov. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első: Igen, rengeteg dolog van a gépemen, amihez nem örülnék ha hozzányulkálna. Ezeket rendszerint rejtett mappákba rakom, de bármikor előfordulhat, hogy egyet kihagyok. Mellesleg van saját számítógépe is, de az enyém valamivel gyorsabb mint az övé, ezért szokott néha ideülni, ami a felügyeletem mellett rendben is van.

Másodiknak meg köszönöm! Megtaláltam!

2012. nov. 30. 15:38
 5/10 anonim ***** válasza:

PC On/Off Time Megmutatja mennyit volt bekapcsolva a gép az utolsó 3 hétben (-napi, -átlag és -összesített-idő).

[link]


Jellemzők

• nem rögzít semmilyen tevékenységet

• Nem igényel telepítést

• nem ír a rendszerleíró adatbázisba

• nem módosítanak fájlokat a saját könyvtárán kívül


Letöltés:

[link]

Kép: [link]

3 hétre visszamenőlegesen, ingyenes! ha az operációs rendszer telepítésétől szertnéd látni a ki és bekapcsolások időpontját,azért már fizetni kellen...

2012. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 csacsi2 ***** válasza:

IqBit Protected folder.

Elrejti a mappákat,irás olvasásvédetté teszi és jelszóval védi! Elrejtésen a sajátgép és egyéb programok elől, mint pl.:totalcommander!

2012. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
:D Na, kiderült, hogy használta-e?
2012. nov. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Keylogger. Megmutatja hogy milyen gombok voltak lenyomva, és ha látod hogy lenyomott valamit akkor nyert ügyed van.
2012. nov. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

Csak mostantól fogom elkezdeni nézni, hogy mikor használja.

Kösz midnenkinek a tippeket.

Egyébként nekem is egyből egy keylogger jutott eszembe, de nem tudtam mennyire megbízhatóak.. Ma midnenesetre telepítek egyet.

2012. nov. 30. 23:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok így már minden világos! :)
2012. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!