Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lassabb gépre milyen vírusirtó...

Lassabb gépre milyen vírusirtót érdemes tenni?

Figyelt kérdés
Frissen újrarakott gépen egyik sem olyan vészes, de már 1 hónap után olyan lassan indul, hogy megőszülök mire bekapcs után használható a gép. Meg amikor épp frissít, akkor is. Mi az ami nem terheli le annyira a gépet de mégis jó?

2013. márc. 19. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
eset nod32 antivirus 4
2013. márc. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha pedig nem akarsz fizetni, akkor panda cloud
2013. márc. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nodom már volt, és úgy emlékszem azzal is megszenvedtem... 5-6 éves laptop, akkor jónak számított, de elég gyorsan lassú lesz az újrarakások után. Ezzel mit tudok tenni?
2013. márc. 19. 17:38
 4/5 csacsi2 ***** válasza:

Nekem nagyon gyenge a gépem!

CPU.: AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3100+

RAM.:1536 MB (DDR SDRAM)

Rendszerlemez:QUANTUM FIREBALL EX6.4A (6GB) Ultra-ATA/33


Eset smart Security 6 -va fent és nem fogja.

Indításkor azért fogja, mert be van állítva a rendszerindítás ellenörzés, hogy egy esetleges boot vírus ne támadja meg.


Nekem akkor volt ilyen akadás, mikor egy újabb verzióra frissítettem. A megoldás, hogy teljesen levakarod és frissen feltelepíted! Ha kikapcsolod az automatikus ellenörzést akkor nem indul el mikor nem kellene. Ha az ütemezésben beállítod, hogy naponta 1x frissítse az adatbázist, akkor csak egyszer kell megéld! Laptopoknál különösen jól jöhet az ESS mert van benne lopásvédelem is!

[link]


Ha mégsem mellette döntesz a Panda jó választás lehet!

2013. márc. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Telepits Linuxot a gepedre, pl. Linux Mintet, vagy Zorin OS 6.2-t. Nemcsak megoldja a lassu gep problemadat, de a virusoktol sem kell rettegneg. Feldobod melle a ClamAV (egyik legjobb Linux alatt es ingyenes) virusirtot ha nagyon parazol es a problemad megoldva.
2013. márc. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!