Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Érdemes feltenni vírusirtót a...

Érdemes feltenni vírusirtót a gépemre? Vagy tök felesleges, csak lassítja?

Figyelt kérdés

Újratelepítettem ma az XP-t, és most éppen nincs fent vírusirtóm. Így most elég gyors minden. Telepítés előtt hónapokig Avast volt fent, ami nagyon bevált.

Most, a reinstall után fel akartam tenni újra, de valamiért szórakozott. A licenc kódot se fogadta el, nem úgy működött, mint régen. :( Eléggé felhúztam magam rajta, gondoltam, egyáltalán fel sem rakok irtót, úgyis csak fogja a gépet. Meg különben is: mindenki szerint más a jó, és vannak olyanok is, akik szerint csak a gépet lassítja.


Tényleg érdemes feltenni vírusirtót, vagy hagyjam a fenébe? Végülis ha annyira durva vírust kapok be, azzal már a vírusirtó se nagyon tud mit kezdeni, a gépem pedig ugyanúgy lassul csak...


2013. márc. 16. 01:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem használsz online bankot, nem vásárolsz a neten, nem használsz jelszavas honlapokat, nem tárolsz fontos adatokat a gépeden, nem használsz pendrive-ot, nem vagy hálózatban ilyen számítógépekkel, van időd bármikor szűzre formatálni a gépet akkor tényleg felesleges vírusírtót feltenni.
2013. márc. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Évek óta vírusírtó nélkül "élek".Oda kell figyelni nem kell hülyeségekre kattintgatni.Én pl azért nem szeretem mert sok mindent vírusnak néz ami nem is az.
2013. márc. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne interneted, akkor azt mondanám, hogy igazából mindegy. Viszont neked van, pár hét alatt rendesen telemehet a géped vírussal, úgy hogy észre sem veszed.
2013. márc. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Egerecske ***** válasza:
73%
Legalább alapfokú védelem mindenképp jó ha van. Használj olyan irtót ami kevésbé fogja a géped . pl nod32, avira, vipre,,
2013. márc. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem torrentezel stb. akkor elég egy avg free ha viszont igen ott az avg internet security ahoz meg lehet találni youtube-on 2018-ig érvényes licenszet vagy ha kell írj rám és küldök priviben.
2013. márc. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Olyan ez mint a téli gumi az autón.

Nélküle is lehet télen autózni, de sokkal rizikósabb.


Azt hiszem ahhoz a döntésedhez vársz megerősítést, hogy nem raksz fel vírusirtót.

Jó lelkiismerettel nem támogatom a dolgot, de a te géped, a te adataid. Tégy úgy ahogyan jónak látod.

2013. márc. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo en most lassan 1 eve virusirto nelkul netezek.Virusom sose volt.Korul tekinteoen kell netezni.Viszont ha te fu fara kattintgatsz akkor.mindenkepp ajanlatos felraknod valamit,igaz egy se fog megvedni 100%osan. Ha nem ebbe a korbe tartozol,akkor nem kell virusirto,hanem hetente 1x lefuttatsz egy Malwarebytest,ha az talalna tan valamit leszedi.Nekem sose talalt.

Az meg teny lassitjak a gepet,nekem azota is villam :)

Erosebb gepen viszonz alig ha vehetoeszre,gondolom en...

2013. márc. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Kedves kerdezo en most lassan 1 eve virusirto nelkul netezek.Virusom sose volt."


Hát igen, mert te aztán vírusirtó nélkül marhára észre veszed, hogy vírusod van :D Próbaképp rakj fel egy avast!-ot, futtass egy teljes rendszervizsgálatot és ámulj :D

2013. márc. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2013. márc. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 8/9 Nem hiába futtatom le a Malwarebytest,az megtalálja azt amit a te kedves Avastod sz@rik nagyba.Mielőtt itt vádaskodsz olvasd is el mit ír az ember.

Mellesleg már volt fent Avast,de nem kérek belőle köszi,maradjunk ennyibe... Annál a többi is jobb,ha nagyon gép lassító elem szükséges.

2013. márc. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!