Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez most vírus vagy komoly?

Ez most vírus vagy komoly?

Figyelt kérdés
Este kapott a bátyám egy olyat hogy lezárolták az azstali gépet, azóta sem történt semmi. 25 év börtönnel fenyegetnek, perrel amennyiben nem fizetünk 48 órán belül 20000 FT-ot, mindezt a rendőrség nevében. Bankszámlaszámot is kér, hogy azzal fizessük a UKASH-en keresztül, és ez mindannyiunknak gyanús, hogy rendőrség bankszámlán keresztül?? Miért nem csekken?? SÜRGŐS, KÉRLEK VÁLASZOLJATOK!!!

2012. okt. 18. 14:19
1 2 3
 11/22 F. P. válasza:
41%

A Kaspersky Rescue Disk-kel sikerült leszednem, de több órába telt.


Csökkentett módban fertőzésmentesen el lehet indítani a gépet. Az ingyenes programot le kell tölteni, majd cd-re írni, vagy usb-re és arról bootolni. Az internetkapcsolat továbbra is szükséges lesz, mert frissítenie is kell magát a víruskereső adatbázisának.


Amennyiben bootolható usb-t akar valaki készíteni (2 órába telt, mire rájöttem), ne engedje, hogy a segédprogramként telepítendő "rescue2usb" alkalmazás az usb-re csomagolja ki magát, hanem egy teljesen külön könyvtárba, mint ahol a letöltött lemezkép-fájl (kav_rescue_10.iso) található.


Megjegyzés: a második futtatásra sikerült végleg kiirtanom. A második alkalommal már nem jelöltem be a merevlemezeket (c; d) , elegendő volt a víruskereső által felajánlott két bejelölés, ami feltehetően csak a rendszer és indítófájlokat ellenőrzi.

2012. okt. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Tessék itt egy cikk: [link]
2012. okt. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Már román és szerb változata is van.

[link]

2012. okt. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem nyitottam meg, törölni akartam, de a fizetős ESET SS5 egyszerűen jelezte, hogy blokkolta és bevágta a karanténba.

Vagyis megnyitás NÉLKÜL is elindul ez a dög!

2012. okt. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
Én is így jártam, csökkentett módban sem indul el a gép, hanem egy nagy fehérséget mutat! Ha meg bevan kapcsolva a net akkor bejön a rendőrséges képernyő! A feladatkezelőt sem engedi! Mit tudnék még tenni, hogy leszedjem ezt a vackot??
2012. okt. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Esetleg gép indításakor f12 -őt nyomj azaz telepítsd újra a gépedet mindent törölj le róla sosem lehet tudni mit fertőzött meg.
2012. okt. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Másik megoldás ebben a videóban: http://www.youtube.com/watch?v=8FnNiEc2unE&feature=player_em..

talán evvel hasznosabb, de ha evvel oldod meg utánna szerintem rakj fel egy eset -et és ellenőrizd le a gépedet.

2012. okt. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 flanker83 válasza:

Van még egy alternatív megoldás, ha épp nincs időd vírustírtani. Mikor bejelentkezel van kb 3-4 sec. időd mire bedobja a Vírus "képernyőjét" ez idő alatt indíts el egy Notepad-ot és gyors írj bele bármit.

Ezután ugye CTRL+ALT+DEL-re csak kijelentkezni tudsz mert ez a a Vírus "képernyője" előtérbe van mindig. {Kijelentkezésre} katt és a Notepad-ot nem tudja bezárni automatikusan (Ha írtál bele) Tehát bedobja a fekete képernyőt hogy {Folytatod a kijelentkezést} vagy {Mégse}.

{Mégse}-re és folytathatod a munkát tovább, meg aztán persze írthatod a vírust. Nemcsak Csökkentett Módban. :)

2012. nov. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

A Magyar Nemzet Online oldalán van ehy érdekes cikk, minden kiderűl belőle!


[link]

2013. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Eredeti neve FBI vírus.

[link]

2013. jan. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!